5841. Miképp nyújthatunk segítséget gyermekünknek a gyász feldolgozásában? (x)
Egy szeretett személy elvesztése mindenki számára fájdalmas, de a legtöbb ember már gyerekkorában megtapasztalja az ezzel járó fájdalmat.
Egy szeretett személy elvesztése mindenki számára fájdalmas, de a legtöbb ember már gyerekkorában megtapasztalja az ezzel járó fájdalmat.
A nyomtatás az irodai munkavégzés elengedhetetlen eszköze, hiszen számos olyan feladathoz szükséges használni, ami igényli a dokumentum kinyomtatását, bescannelését és faxolását egyaránt. Számos sokoldalú irodai nyomtató vagy multifunkciós készülék megtalálható a piacon, amely mindezen folyamatok végrehajtására képes. Azonban honnan fogod tudni, hogy melyik a számodra legalkalmasabb készülék? Érdemes tüzetesebben megvizsgálni ezen készülékeket, hiszen nem csak te fogod használni, így a felmerülő igényeket ki kell elégítenie. Van egy tippünk számodra, választás előtt ismerkedj meg a Brother készülékével!
A jelenlegi vírushelyzet miatt kialakult szituációt sokan nehezen élik meg, hiszen eddigi életmódjuk teljes mértékben felborult, és a négy fal közé lettek kényszerítve. Abban az esetben, ha az ember huzamosabb ideig több időt tölt otthon, akkor már kezdi minden idegesíteni, a feszültség pedig még több veszekedést szül a családtagokkal, barátokkal, akikkel éppen megosztja a lakhelyét.
Már csak pár nap, és bezár a bazár, és még ötlete sincs, hogy mit vegyen a szerettének? Ha sportol – vagy tervezi, hogy elkezdi, vagy még csak nem is tervezi, de Ön már tudja, hogy mi lesz a szilveszteri fogadalma –, most kihúzzuk a bajból, és adunk pár instant tippet, ami biztosan betalál az ajándékozottnak.
Annak ellenére, hogy a kutyák hallása kiváló, mégsem figyelnek a szavak közötti különbségekre, ha azok csak egy beszédhangban térnek el.
Én valóban nem javaslom idős szukáknak a gyógyszeres fogamzásgátlást, mert sokkal nagyobb a méhgyulladás vagy/és emlődaganat kialakulásának az esélye. Ma már kitűnő altatószerek vannak, biztonsággal lehet idős állatot is altatógéppel altatni, és inkább megoperálom egészségesen 10 éves korban, mint betegen 12-13 éves korában.
14 évesen már nagyon nagy megterhelés, hogy ennyiszer ellik és ellett. Én biztos ivartalaníttatnám, mert teljesen ki fog merülni a szervezete! A hányásnak sok oka lehet, a sok szőr lenyelésétől a vesebetegségig egy csomó dolog okozhatja. Szóval ezzel érdemes állatorvoshoz elmenni. Nem hiszem, hogy féltékeny lenne, egyszerűen csak zavarja, "sok" már egy 14 éves macskának az állandó zaklatás. De remélhetőleg a kicsi hamar lenyugszik és békén hagyja anyját!
A büdös szájszagot legtöbbször ínygyulladás okozza, aminek hátterében sokszor vírusfertőzés áll. Mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz!
Meg lehet próbálkozni a "tente cica, tente" varázsszavakkal, hátha sikerül. Bár erre kevés esélyt látok! :) És sajnos jó módszer sincs az esti altatásra. A cicák (szerencsére) ilyenek, ezért szeretjük őket. Meg kell tanulni együtt élni velük. (Vagy zárhatóvá kellene tenni az ajtót és hangszigetelni...)
Nekünk még nem volt szfinx cicánk, így nem volt alkalmunk segédkezni egy ilyen fajtájú egyed szülésénél. Így azt javaslom, hogy konzultáljon a tenyésztővel, és ha problémát észlel, kérjen állatorvosi segítséget.