5841. Miképp nyújthatunk segítséget gyermekünknek a gyász feldolgozásában? (x)
Egy szeretett személy elvesztése mindenki számára fájdalmas, de a legtöbb ember már gyerekkorában megtapasztalja az ezzel járó fájdalmat.
Egy szeretett személy elvesztése mindenki számára fájdalmas, de a legtöbb ember már gyerekkorában megtapasztalja az ezzel járó fájdalmat.
A nyomtatás az irodai munkavégzés elengedhetetlen eszköze, hiszen számos olyan feladathoz szükséges használni, ami igényli a dokumentum kinyomtatását, bescannelését és faxolását egyaránt. Számos sokoldalú irodai nyomtató vagy multifunkciós készülék megtalálható a piacon, amely mindezen folyamatok végrehajtására képes. Azonban honnan fogod tudni, hogy melyik a számodra legalkalmasabb készülék? Érdemes tüzetesebben megvizsgálni ezen készülékeket, hiszen nem csak te fogod használni, így a felmerülő igényeket ki kell elégítenie. Van egy tippünk számodra, választás előtt ismerkedj meg a Brother készülékével!
A jelenlegi vírushelyzet miatt kialakult szituációt sokan nehezen élik meg, hiszen eddigi életmódjuk teljes mértékben felborult, és a négy fal közé lettek kényszerítve. Abban az esetben, ha az ember huzamosabb ideig több időt tölt otthon, akkor már kezdi minden idegesíteni, a feszültség pedig még több veszekedést szül a családtagokkal, barátokkal, akikkel éppen megosztja a lakhelyét.
Már csak pár nap, és bezár a bazár, és még ötlete sincs, hogy mit vegyen a szerettének? Ha sportol – vagy tervezi, hogy elkezdi, vagy még csak nem is tervezi, de Ön már tudja, hogy mi lesz a szilveszteri fogadalma –, most kihúzzuk a bajból, és adunk pár instant tippet, ami biztosan betalál az ajándékozottnak.
Annak ellenére, hogy a kutyák hallása kiváló, mégsem figyelnek a szavak közötti különbségekre, ha azok csak egy beszédhangban térnek el.
- A domináns kutya mellé jobban át kellett volna gondolnia, hogy valóban kell-e egy másik kutya. - Már néhány hónappal korábban tenni kellett volna annak érdekében valamit, hogy a kutya dominanciája csökkenjen, - többek között ivartalaníttatni. - A két kutyát semleges környezetben kellett volna szocializációs tréninggel össze ismertetni, szoktatni. - A kennelbe zárás és az elkülönítés csak tovább rontja a helyzetet. - Csak fegyelmezéssel nem lehet a szocializációs hiányokat, a dominanciát és az esetleges túlzott terület-vagy személyvédelmi tüneteket megoldani. - Annak a jelenlegi helyzethez nem sok köze van, hogy korábban volt egy társa, úgyszintén a szomszéd kutyához való viszonynak sem. Használható és a kölyök kutya biztonságát garantáló tanácsokat csak az idős kutya testbeszédjeleinek valamint az adott helyszín ismeretének függvényében lehet adni. Hasonló helyzetmegoldásokkal kapcsolatosan még a szakkönyvek is, általános szinten oldalakon keresztül foglalkoznak, az esetleges specialitások figyelembevonása nélkül. Ajánlott minden további próbálkozást egy mind a két kutya számára semleges területen, esetlegesen más kutyák jelenlétében végezni.
Jellemző fiatal, ivarérés felé közeledő viselkedési tünet, hogy a kutya próbálgatja a vele közös élettérben / falkában élő társaknál erejét, ügyességét, rátermettségét és igyekszik a rangsorban egy magasabb szintre kerülni. Valószínűleg a testvérénél erre a kutya jelenleg jó esélyt lát ezért játékos harccal, próbálja ezt kifejezésre juttatni. Nem gondolom, hogy ez valóban agresszió lehet. Nagyon sok függ attól, hogy hogyan reagál a testvére. Csak a testvére etesse a kutyát úgy, hogy elősször imitálja mint, ha enne a tányérjából és csak akkor tegye le a kutya elé az ételt, ha az nyugodt állapotban vár. Csak a testvére játszon a kutyával és mindig ő nyerjen a játékban, majd zárja el a játékokat Lehetőleg a testvére vigye a kutyát sétálni. 2-3 hét alatt bizonyára megváltozik a testvére és a kutya viszonya.
Fokozott szomjúság (többet iszik és többet pisil a szokásosnál), fáradékonyság, szőrhullás, fénytelen szőr, korpa. Előrehaladott állapotban látási zavarok is előfordulhatnak. Súlyos esetben: hányás, kiszáradás, szapora légzés, eszméletvesztés. Vér- és vizeletminta laboratóriumi kielemzésével történik a betegség diagnosztizálása.
Sajnos nem tudok segíteni, mindenképpen mutassa meg a hörcsögbébit egy állatorvosnak, hátha egy személyes konzultáción többet tud mondani, mint én így látatlanban.
Lehet megfázás is, és komolyabb probléma a háttérben. A szegényes kórelőzményből még az állat kora sem derül ki, ezért tippelni is csak jelentős tévedésekkel lehetne. Mindenképpen keressen fel a környéken egy állatorvost.