581. Illegális sípályák veszélyeztetik Európa legnagyobb barnamedve-, hiúz- és farkas-populációját
A síparadicsomok felépítése, az utak és infrastruktúra kialakítása az élőhelyek feldarabolásával, megszűnésével jár.
A síparadicsomok felépítése, az utak és infrastruktúra kialakítása az élőhelyek feldarabolásával, megszűnésével jár.
Növényevő halak mellé általában az Anubias-féléket, a Microsorium pteropust, a Cryptocoryne aponogetifoliat és az Aponogeton crispust/undulatust szokták tenni.
A nyitott röpdék ellen, melyek egyáltalán nem fűthetők fel, elsősorban az szól, hogy semmi sem garantálja, hogy nem lesz borzasztóan hideg...
Mit tehetünk, ha a macskánk már megfertőződött? Hogyan kezeljük, és legközelebb hogyan előzzük meg a megbetegedést?
Kevés növény bírja ki a terráriumi körülményeket, de azért találunk olyanokat, amelyek nagyon szépen fejlődnek, növekednek, sőt virágzanak is.
Valószínűleg beteg. Fejoldalttartás például az idegrendszer bakteriális eredetű gyulladása miatt is lehet és még sok egyéb más okból. Mindenképpen vigyék el állatorvoshoz.
Nagyon sokféle mérgezés van és ezeknek sokrétűek a tünetei. Általában a kezdeti tünetek hányás, esetleg hasmenés (de ez nem kórjelző, hisz sok betegségnek vannak ilyen tünetei - ez nagyon fontos!!), és nem is mindig jelentkeznek ilyen tünetek. Erről a témáról több száz oldalas könyvek szólnak, így most nem tudom itt részletezni a dolgot :) De pl. a patkányméreg vérzékenységet okoz, a fagyálló meg tönkreteszi a veséjét, ennek minden tünetével.
Lát a malac. Szerintem teljesen normális a látása, nem lát különlegesen jól és arról sem híres, hogy kihívásokkal küszködne látás tekintetében. Szerintem.
Nem minden esetben kell a fogamzáshoz az összeragadás, de azért az kell, hogy behatoljon a kan és a hüvelybe ejakuláljon. Javaslom a mesterséges termékenyítést.
Pontosabb és új szövettani diagnózis kellene. Sajnos nem jó a prognózis, szerintem a daganatoktól van rosszul. Ha tartósan nem eszik, szenved, nem érdemes tovább kínozni.