5856. Koronavírus: így fertőződhettek meg a gorillák coviddal
A világon ez az első eset, hogy majmokban is kimutatták a koronavírust.
A világon ez az első eset, hogy majmokban is kimutatták a koronavírust.
A Fressnapf vásárlói közössége most már több esztendeje bebizonyítja, hogy a barátságnak és összefogásnak fantasztikus ereje van. Az „Összefogás az állatokért” kezdeményezés keretében már évek óta támogatjuk az állatokkal dolgozó szervezetek munkáját. Hálásak vagyunk vásárlóinknak azért, hogy idén 11 972 500 forinttal segíthetjük a Kutyák Határok Nélkül Alapítvány munkáját, akik az adományt speciális mentőkutyák képzésére és ellátására, valamint egy saját kiképző terület vásárlására fordítják.
A fényképészek által használt sablonhátterek helyett a már meglévő fényképeid felhasználásával egyedi fotófalat alakíthatsz ki otthonodban. A hagyományos, egydarabos képkeretes fotók megjelenítése sosem volt tökéletes megoldás. Egy otthoni fotófal segítségével azonban végre elérhetjük, hogy a képek a szükséges számban és a méltó helyükre kerüljenek. Így a legtöbb fontos emlék egy falra kerül, szebbé téve ezzel a szimpla hétköznapokat is. Életed legszebb pillanatai a nappalid falán kelhetnek életre.
A homeopátia egy alternatív orvoslási módszer, az orvostudomány egyik ága. Mivel a hagyományos orvosláshoz képest a homeopátia igen szelíd gyógymód, ezért sokan nem is tekintenek rá hatékony eszközként, sokkal inkább áltudománynak tartják. Azonban a homeopátiás orvoslásnak is megvan a maga szerepe a gyógyításban, használatával igen jó eredmények érhetőek el.
Az érdekes formájú gyógynövény, amit fogyasztanak teaként, használnak ételek fűszerezéséhez, és számos egészségügyi problémára is megoldást nyújt - ez mind igaz a gyömbérre. Az egzotikus növény a magyar gasztronómiában ugyan nem túl elterjedt, de ez cseppet sem jelenti azt, hogy el kellene hanyagolnunk! Ehelyett inkább nézzünk meg néhány érdekességet vele kapcsolatban.
Kizárt dolog, hogy a Béres csepptől lenne baja. Feltétlenül mutassa meg állatorvosnak. lehet, hogy tályog, lehet, hogy a nyirokcsomói duzzatak meg, és még más okokat is felsorolhatnék. Ha fáj, akkor sürgős az orvosi ellátás.
Az a gondom, hogy az állatorvos kollégám leragadt a diagnózis nélküli kezelésnél. A leírt tünetek limfoid leukémiára utalna, de ezet jó lenne célzott laborvizsgálatokkal igazoltatni. Keressen fel egy másik állatorvost és kérje a kutya teljes kivizsgálását.
Kedves Véghné! A kérdéseire (Meddig tarthat ez az állapot? Várható egyáltalán gyógyulás? Ha igen, mennyi idő után? Meddig kell a gyógyszert adni? ... stb.) a válaszok nagymértékben függnek attól, hogy mi állhat a kutyus panaszainak a hátterében, milyen tényezők váltották (válthatták) ki, tartják fenn, és befolyásolják e tüneteket! Ehhez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Gyomorfekély hányással, étvágytalansággal nagyon sokféle alapbetegség tünete lehet! A fenti információk hiányában sajnos még csak tippelni sem tudok, de nem is lenne etikus így látatlanban jóslásokba bocsátkozni. Természetesen léteznek ún. szelíd gyógymódok az Ön által leírt problémára is, mint amilyen pl. a homeopátia. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Kedves István! A barátpapagájok elég intelligensek egyes szavak tudatos használatához, lakásban való tartásuk elterjedésének gátja a meglehetősen kellemetlen alaphangjuk. A leírt viselkedésváltozás oka az ivaréretté válás, ami különösen ilyenkor, a tavasz kezdetével a későbbiekben is fel fog erősödni. Nem kizárt, hogy kiválaszt valakit magának a családtagok közül, akivel, mint párjával fog viselkedni, de más családtagokkal tartósan csipkelődős maradhat. Az internetes fórumokon sok jó tanácsot is kaphat a madárka aktuális viselkedésének kezelésére, de mint mindenhol, az ilyen helyeken is sok a tudálékos, de tényleges tudással nem bíró emberke, így érdemes minden esetben megfontolni, kinek, milyen tanácsát követi.
Sajnos nem sok érdemlegeset tudok mondani az ügyben. Talán ha egy másik állatorvossal is megvizsgáltatná a cicát, mégpedig arra kérve, hogy igen alaposan tegye ezt meg. A harmadik szemhéj előesése általában a folyadékhiány (kiszáradás) jele, de ilyenkor kettő egyformán előesik. Az egyoldali beidegzési zavarra utalhat. Többet sajnos nem tudok ilyen módon segíteni.