5856. Koronavírus: így fertőződhettek meg a gorillák coviddal
A világon ez az első eset, hogy majmokban is kimutatták a koronavírust.
A világon ez az első eset, hogy majmokban is kimutatták a koronavírust.
A Fressnapf vásárlói közössége most már több esztendeje bebizonyítja, hogy a barátságnak és összefogásnak fantasztikus ereje van. Az „Összefogás az állatokért” kezdeményezés keretében már évek óta támogatjuk az állatokkal dolgozó szervezetek munkáját. Hálásak vagyunk vásárlóinknak azért, hogy idén 11 972 500 forinttal segíthetjük a Kutyák Határok Nélkül Alapítvány munkáját, akik az adományt speciális mentőkutyák képzésére és ellátására, valamint egy saját kiképző terület vásárlására fordítják.
A fényképészek által használt sablonhátterek helyett a már meglévő fényképeid felhasználásával egyedi fotófalat alakíthatsz ki otthonodban. A hagyományos, egydarabos képkeretes fotók megjelenítése sosem volt tökéletes megoldás. Egy otthoni fotófal segítségével azonban végre elérhetjük, hogy a képek a szükséges számban és a méltó helyükre kerüljenek. Így a legtöbb fontos emlék egy falra kerül, szebbé téve ezzel a szimpla hétköznapokat is. Életed legszebb pillanatai a nappalid falán kelhetnek életre.
A homeopátia egy alternatív orvoslási módszer, az orvostudomány egyik ága. Mivel a hagyományos orvosláshoz képest a homeopátia igen szelíd gyógymód, ezért sokan nem is tekintenek rá hatékony eszközként, sokkal inkább áltudománynak tartják. Azonban a homeopátiás orvoslásnak is megvan a maga szerepe a gyógyításban, használatával igen jó eredmények érhetőek el.
Az érdekes formájú gyógynövény, amit fogyasztanak teaként, használnak ételek fűszerezéséhez, és számos egészségügyi problémára is megoldást nyújt - ez mind igaz a gyömbérre. Az egzotikus növény a magyar gasztronómiában ugyan nem túl elterjedt, de ez cseppet sem jelenti azt, hogy el kellene hanyagolnunk! Ehelyett inkább nézzünk meg néhány érdekességet vele kapcsolatban.
Jó lenne kicsit többet tudni az esetről ahhoz, hogy bármiféle véleményt lehessen kialakítani. Pl. ilyeneket: volt-e röntgen vizsgálat, volt-e labor vizsgálat az ízületi váladékból, volt-e vérvizsgálat (Lyme-kórra irányuló vizsgálattal kiegészítve), ha voltak, ezek milyen eredményre vezettek? Milyen típusú gyógyszereket és mennyi ideig kapott az állat? Sajnos ez az az eset, amikor a kérdésére egyelőre csak kérdésekkel tudok válaszolni. Amit javasolni tudok: keressenek fel egy ortopédiai szakrendelést.
Az ékszerteknős sajnos elég agresszív fajnak számít. Vonatkozik ez az egymással és a más fajokkal szembeni viselkedésre is. A harapdálás hátterében azonban nem mindig aggresszió áll; sokszor eleségnek tekintik az ember kezét vagy a másik társ végtagjait. Amennyiben nem jönnek ki egymással úgy a különzárás az egyetlen megoldás. Ha ilyen harapós, akkor kisgyereket nem szabad együtt hagyni velük felügyelet nélkül.
Ezt így sajnos nem lehet megmondani, mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak.
A tartási körülmények és a fehéredés jellege nélkül még tippelni sem nagyon lehet - emellett egy kép is segíthetne. Több információra lenne szükség ahhoz, hogy közelebb kerülhessünk a megoldáshoz.
Könnyen lehet, hogy megevett néhány meggymagot, ez azonban nem feltétlenül jelent problémát (nem elhanyagolható szempont, hogy mekkora a teknős). Mindenképpen állatorvosi vizsgálat szükséges a probléma tisztázása érdekében. Ennek hiányában nem lehet megmondani, hogy mitől étvágytalan a teknős és hogyan lehet ezen segíteni.