5911. Mitől jó egy macskatáp? 5 dolog, amit nézz meg a csomagoláson
Mi alapján válasszunk macskatápot? Honnan lehet tudni, hogy az, amivel etetjük a cicánkat, megfelelő a számára? Segítünk, hogy biztosan jó minőségű táppal etesd a cicádat!
Mi alapján válasszunk macskatápot? Honnan lehet tudni, hogy az, amivel etetjük a cicánkat, megfelelő a számára? Segítünk, hogy biztosan jó minőségű táppal etesd a cicádat!
Miről lehet felismerni az igazán jó macskatápot? Hányszor kell etetni a cicát egy nap, és milyen vitaminokra van szüksége? Mutatjuk, mikre figyelj!
Az az étel, ami nekem jó, az a cicámnak is? Ez távolról sem igaz, sőt, vannak ételek, amik kifejezetten árthatnak a kedvenceinknek!
A jakut lajka egy nagy munkabírású, ősi fajta, amelyet a mai Oroszország Jakut Köztársaság területének sarkvidéki régiójában élő őslakosok tenyésztettek ki.
Kedvenceink esetében az egészség fenntartásához nemcsak a kiváló táplálás fontos, hanem hogy a külvilágban leselkedő „láthatatlan” veszélyektől is megóvjuk házi kedvencünket. A bolhák és kullancsok rendkívül veszélyesek háziállatainkra nézve, hiszen számos betegséget hordoznak. Emellett kiemelten fontos a folyamatos védelem megléte a belső élősködők ellen is.
Kedves Szabolcs, igen, van fogamzásgatló a macskáknak, de nem jó sem a macskának (nem egészséges), sem Önnek, mert nem kifizetődő. Ivartalaníttassa őket, egyszerűbb.Ezen az oldalon minden infót megtalál az ivartalanításról >>
Nos, én azt gondolom, hogy nem találgatniuk kell a szóba jöhető lehetőségeket, hanem mielőbb el kell vinni a cicájukat egy (jó) állatorvoshoz és alaposan meg kell vizsgáltatni!
Kedves Érdeklődő, adja oda nekik a gyógyszert hússal, a cestal cat és a drontal cat is jó választás. A férgehjtót külön gyártják kutyának és macskának, nem csereberélendő! Van paszta a macskáknak is, de csak kicsiknek szokták adni. Ha nem megy, vigye el őket állatorvoshoz, majd ő beadja nekik.
Mégis azt javasolnám, hogy nézesse meg állatorvossal, mivel az orrfolyás nemcsak fertőzéses, ha nem allergiás eredetű is lehet. Ha fertőzéses, akkor bizonyos esetekben lehet humán gyógyszereket adni.
Kedves Érdeklődő, nem szokás ezekkel összetenni a meggyhasút és igen, szaporodáskor agresszív. Az sem mindegy, hogy mekkora az akvárium. Ez lenne az optimális tartásuk: Tudományos név: Pelvicachromis pulcher (Boulenger; 1901) Szinonímák: Pelvicachromis sacrimontis,Pelmatochromis subocellatus kribensis, Pelmatochromis pulcher kribensis, Pelmatochromis pulcher, Pelmatochromis kribensis, Pelmatochromis camerunensis, Pelmatochromis aurocephalus, Bíborhasú sügér Magyar név: Meggyhasú sügér Csoport: Sügérek Származás: Afrika; Nigéria. Testhossz: 8-10 cm. Természetes élőhely: Holtágak, folyók. Viselkedés: Szaporodás idején területvédő. Táplálkozás: Ragadozó (természetes körülmények között gerincteleneket fogyaszt). Szaporítás: Könnyű, rejtett tereptárgyra ikrázik. Medence: Minimum 80 literes; Halnépesség: 80 literre 1 pár; Dekoráció: Rejtekhelyeket kínáló sziklák az ikrarakáshoz, sok növény és gyökér. Hőmérséklet: 25-26°C pH: 4,8-7,5 Keménység: 0-12 NK° Várható életkor: 5-8 évMegjegyzés: A Pelvicachromis pulcher több színváltozatban létezik, akárcsak a hozzá közeli fajok, mint a P. taeniatus, P. subocellatus. Ezért a halak jó közérzete érdekében figyelni kell arra, hogy a különféle fajok és a Pelvicachromis nemzetség fajai ne kerüljenek egy akváriumba. Viszont egy nagyobb (150-200) literes medencében nem rokon fajokkal kiválóan társítható, nem csak afrikai halak kerülhetnek mellé, de amennyiben biotóp medencét szeretnénk, akkor a kongólazacok, molnárlazacok, bozót-, és pillangóhalak kitűnő választásnak bizonyulnak. Nem kedvelik túlságosan a megemelkedett nitrit, nitrát, ammónia szintet. Tartása kezdőknek sem jelenthet komolyabb kihívást. A hím és a nőstény színeikben különböznek egymástól, ezért könnyű felismerni őket. A nőstény egy sziklahasadékba, fél kókuszdióba vagy virágcserépbe teszi le az ikráit, melyeket azután mindkét szülő őriz, de talán a nőstény a gondosabb.