5911. Mitől jó egy macskatáp? 5 dolog, amit nézz meg a csomagoláson
Mi alapján válasszunk macskatápot? Honnan lehet tudni, hogy az, amivel etetjük a cicánkat, megfelelő a számára? Segítünk, hogy biztosan jó minőségű táppal etesd a cicádat!
Mi alapján válasszunk macskatápot? Honnan lehet tudni, hogy az, amivel etetjük a cicánkat, megfelelő a számára? Segítünk, hogy biztosan jó minőségű táppal etesd a cicádat!
Miről lehet felismerni az igazán jó macskatápot? Hányszor kell etetni a cicát egy nap, és milyen vitaminokra van szüksége? Mutatjuk, mikre figyelj!
Az az étel, ami nekem jó, az a cicámnak is? Ez távolról sem igaz, sőt, vannak ételek, amik kifejezetten árthatnak a kedvenceinknek!
A jakut lajka egy nagy munkabírású, ősi fajta, amelyet a mai Oroszország Jakut Köztársaság területének sarkvidéki régiójában élő őslakosok tenyésztettek ki.
Kedvenceink esetében az egészség fenntartásához nemcsak a kiváló táplálás fontos, hanem hogy a külvilágban leselkedő „láthatatlan” veszélyektől is megóvjuk házi kedvencünket. A bolhák és kullancsok rendkívül veszélyesek háziállatainkra nézve, hiszen számos betegséget hordoznak. Emellett kiemelten fontos a folyamatos védelem megléte a belső élősködők ellen is.
Kedves Anikó! Elképzelhető, hogy a táp okozza, de lehet belgyógyászati eredetű oka is. Mindenképpen keressen fel egy állatorvos kollégát. Célszerű lenne legalább egy bélsár- és vérlaborvizsgálatot elvégezni.
Kedves Gazdi! Ha a kutya rázza a fülét, esetleg ferdén tartja a fejét, akkor valószínűleg fülgyulladás lehet a háttérben. Ennek gyakori problémának egy másik jellemző tünete a belső részen kipirosodott fül, esetleg bűzös váladék (de ez nem minden esetben jelentkezik). Idegen test is kerülhetett a hallójáratba, az is okozhat hasolnó tüneteket, illetve a bűzmirígy gyulladása esetén is gyakori jelenség. Az állatorvos pontos diagnózsit tud felállítani, kitisztítja a fület és ha szükséges, gyógyszeres kezelést is előír.
A viselkedése magyarázható a kutyatámadással, a növekedésben való visszamaradás viszont nem. Azt javasolom mutassa meg egy állatorvosnak is...
A kérdés az, hogy mióta tart ez a gyógykezelés ezekkel a gyógyszerekkel? Ha már régebben kapja őket, beleértve a Kálium tablettát is, és a kutyája ettől jobban van, akkor nem lehet gond. De azért ezt legjobb lenne az állatorvosával megbeszélnie.
Kedves Gazdi! A leveléből nem derült ki, hogy eddig milyen vizsgálatokat végeztek (végeztek-e egyáltalán?) a kutyusnál annak érdekében, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Így csak valószínűsíthető, hogy valamiféle, az idegrendszert is érintő elváltozásról lehet szó. Javaslom, hogy vigye el egy alapos kivizsgálásra kedvencét, és utána már nagyobb biztonsággal lehet tudni, hogy mivel is állunk szembe, ill. megtalálni a megfelelő gyógymódot is a számára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos