5911. Mitől jó egy macskatáp? 5 dolog, amit nézz meg a csomagoláson
Mi alapján válasszunk macskatápot? Honnan lehet tudni, hogy az, amivel etetjük a cicánkat, megfelelő a számára? Segítünk, hogy biztosan jó minőségű táppal etesd a cicádat!
Mi alapján válasszunk macskatápot? Honnan lehet tudni, hogy az, amivel etetjük a cicánkat, megfelelő a számára? Segítünk, hogy biztosan jó minőségű táppal etesd a cicádat!
Miről lehet felismerni az igazán jó macskatápot? Hányszor kell etetni a cicát egy nap, és milyen vitaminokra van szüksége? Mutatjuk, mikre figyelj!
Az az étel, ami nekem jó, az a cicámnak is? Ez távolról sem igaz, sőt, vannak ételek, amik kifejezetten árthatnak a kedvenceinknek!
A jakut lajka egy nagy munkabírású, ősi fajta, amelyet a mai Oroszország Jakut Köztársaság területének sarkvidéki régiójában élő őslakosok tenyésztettek ki.
Kedvenceink esetében az egészség fenntartásához nemcsak a kiváló táplálás fontos, hanem hogy a külvilágban leselkedő „láthatatlan” veszélyektől is megóvjuk házi kedvencünket. A bolhák és kullancsok rendkívül veszélyesek háziállatainkra nézve, hiszen számos betegséget hordoznak. Emellett kiemelten fontos a folyamatos védelem megléte a belső élősködők ellen is.
Igen, sajnos a tüneteket okozhatja "láthatatlan" kórokozó (atkásság, gombásság, stb.), ezért azt javaslom, mutassa meg a patkányt állatorvosnak.
A cicák esetében is léteznek olyan érzések, amelyet mi féltékenységnek, vagy elutasításnak nevezünk. Előfordulhat náluk a gazdi kizárólagos szeretetére irányuló birtoklási vágy is. Ezen felül, a cicák nagyon is ragaszkodnak megszokott környezetükhöz és napirendjükhöz; nehezen tűrik, ha korlátozza őket azokban valaki, vagy valami. Amikor egy új kiscicát veszünk magunkhoz, sajnos hajlamosak vagyunk arra, hogy az idősebb cica rovására is elsősorban őt kényeztessük. Pedig fordítva kellene tennünk, elsősorban az idősebb cicát kellene biztosítanunk töretlen szeretetünkről. Ami most a cicái között történik, az annak eldöntésére irányul, hogy "Ki a főnök?" A homeopátiában az ilyen esetek megoldására szerencsére számos gyógyszer áll rendelkezésünkre, persze minden esetben figyelembevéve az érintett cicák egyedi sajátságait, viselkedését is. Most itt csak néhány gyógyszer nevét említem (pl. Apis mellifica, Lachesis, Hyoscyamus, Pulsatilla, Natrium muriaticum, Arsenicum album), a kiválasztásukhoz homeopata állatorvos segítségére lesz szüksége. A helyzet megnyugtató megoldása nélkül sajnos mindkét cicáját tartós stressznek teszi ki, amely jelölgetésükhöz, vagy akár megszökésükhöz is vezethet.
A kutyus nem kellően szocializált még, ezért ilyen félős. Megfelelő bánásmóddal, türelemmel, minél többet emberek közé szoktatással, sok sétával lehet rajta segíteni. Ha nem javul, javaslom kutyakiképző szakember igénybevételét, sokat segíthet! Az orrának és a pofájának a dörzsölése is lehet idegi alapon, vagy esetleg allergiás eredetű.
Kisrágcsálóknak rengeteg baktériumos és vírusos fertőző betegsége van, ami sajnos gyakran hirtelen elhullást is okozhat. Sajnos hasonló következményekkel járhat egy esetleges mérgezés is, esetleg az alomból vagy az eledelből.
A kutyusnak valószínűleg szűk vagy elzáródott a könnycsatornája, ezért kifolyik a könnye a szeméből és állandó váladékozást okoz. Esetleg meg lehet próbálkozni a könnycsatorna átmosásával, de sajnos ezeknél a kutyáknál ez genetikai deffect így nem sok reményt látok. A VISINE szemcsepp vagy a borvizes öblítés segíthet.