5926. Corgi Cardigan Welsh: a kicsi, de bátor kutya
A Corgi Cardigan szórakoztató társ, és szemfüles házőrző is. Mit kell tudni erről a kis termetű kutyafajtáról?
A Corgi Cardigan szórakoztató társ, és szemfüles házőrző is. Mit kell tudni erről a kis termetű kutyafajtáról?
Minden bizonnyal sokan hallják ezt a kifejezést. Akinek idősebb szülei, nagyszülei vannak, minden valószínűség szerint fenyegették azzal, hogy összekötik vele a bajszukat. Kisgyermekként nehéz elképzelni, hogy a bajuszos papa mit köt össze a babaarcú unokával, de általában a gyerek ilyenkor tudja, hogy valami rosszat csinált.
A szemeteszsákokat a szemét tárolására és szállítására használják. Mind a háztartásokban, mind az ipari létesítményekben, mind a köztereken eltérő méretű szemetes konténerek, kosarak, kukák találhatók, amelyek különböző típusú szemetet tárolhatnak. Mint minden más műanyag zacskó, a szemeteszsákok is különböző méretben kaphatók.
Neked hogyan indulnak a reggeleid? Kipihenten ébredsz és nyugodtan szervezed az előtted álló napot? Netalán már felkeléskor görcsbe rándul a gyomrod, és az egész reggeled kapkodással töltöd? Ha rád is ez utóbbi a jellemző, és a reggeleid nagy része kaotikus, akkor érdemes elgondolkodnod egy jól működő napi rutin kialakításán.
Csillogó szemei, selymes bundája és eleganciája teszi igazán különlegessé a török angóramacskát.
Nagyméretű röpdében a két faj tartható együtt. A fürjek általában a "takarítók" szerepét töltik be, míg a papagájok fent, addig a fürjek a talajon tartózkodnak.
Minden tápra ráírják azt, hogy milyen kortól javasolt az adagolásuk. Tehát ez alapján kell etetni a kiscicát!
A bepisilésről leszoktatni nem lehet sajnos, mert a sok ivás és pisilés a cukorbetegség velejárója! A vércukorszint beállítása elég nehéz feladat. Az állatorvos rendszeresen nézi a cica vércukrát és ez alapján állítja be az inzulinadagot. Emellé lehetne még cukorbeteg cicáknak való tápot is adni, ha elfogadja még ilyen korban a tápváltást.
A kecskeállományok egészségügyi ellátása egy nagyon nehéz, komplex és nagy szakértelmet igénylő dolog. Sajnos így levélben nem tudok kielégítő válaszokat adni, mindenképpen kell keresni egy kecskeállományok menedzseléséhez értő állatorvos kollégát és elkezdeni a közös munkát, ami hosszú időt és sok pénzt is igényel majd. (A kecskének rengeteg a fertőző és nem fertőző (tartás, helyes táplálással kapcsolatos) problémája, betegsége. Ráadásul több állat esetén már állományszinten kell gondolkodni!)
Igazából nem tudom, miért csinálja. Jó minőségű széna, nyuszitáp, rágóka és némi vitamin, valamint ásványianyag-kiegészítő csepp legyen neki és akkor biztos mindent megkap, amire szüksége van. Ja és most tavasszal feltétlenül be kell oltatni myxomatosis (szúnyog terjeszti!) ellen!