5941. Kiselefánt született a budapesti állatkertben
Miután május 1-jén újra megnyíltak az állatkertek kapui, a budapesti állatkertbe látogatók is olvadozhatnak az elefántbébitől.
Miután május 1-jén újra megnyíltak az állatkertek kapui, a budapesti állatkertbe látogatók is olvadozhatnak az elefántbébitől.
Mostanság már aligha lehet valakit meglepni azzal, ha a szomszéd kertjében automata öntözőrendszer felszerelésére kerül sor. Az ilyen egységek már régóta jelen vannak a piacon. Százalékban kifejezve azonban még mindig nem sok ember használja ezt a technológia csodát. Ennek számos oka lehet. Talán a szkepticizmus minden új iránt vagy a nehézségek egy adott szerkezet kiválasztásában. A továbbiakban segítünk eloszlatni ezeket a kétségeket.
Félmaratont futókhoz csatlakozott egy kutya, és becsülettel végig is futotta a távot.
A különböző fajták eltérő teljesítményre képesek, így ennek tudatában összegyűjtöttük a legerősebb és leggyakoribb lovakat, amiket lóversenyeken láthatunk.
Megéri a kárpitozás házilag? Hogyan történik a puha kárpit rögzítése? Válaszok a cikkben!
Kutyáknál is igen változó, hogy meddig van fogamzóképes ivarzási ciklusuk. Azt csak az adott tüzelés vizsgálatával lehet egyértelműen megállapítani, hogy a szuka még foganhat-e idős kora ellenére, vagy sem. Az általános állapotra való messzemenő következtetés levonását is nagyon nagy merészségnek tartom, hiszen ennél azért jóval bonyolultabb a kérdés. Alapos kivizsgálással és laborvizsgálatokkal sokkal többet lehet megállapítani egy idős kutya egészségi állpotáról, mint egyéb módon. Egyébként is javasolt a 7 évesnél idősebb kutyák esetében 6 havonta szűrővizsgálatokat végeztetni, hogy meg lehessen előzni a bajt. Különösen javasolt azon szukák alapos szülészeti kivizsgálása és a tüzelések figyelése, hosszának regisztrálása, amely állatok sohasem ellettek. Ezeknél ugyanis az időskori méhgyulladások előfordulásának esélye nagyobb.
Sok, rendszeres ápolást igénylő kutyafajtát, mint amilyen az uszkár is, ajánlatos minél hamarabb kozmetikába vinni, hogy alkalmazkodjon a körülményekhez - nyírás, fürdetés, szárítás, stb. -, így a későbbiekben jól fogja viselni ezeket, amely tény nem elhanyagolható mind kutya, mind gazdi számára. Tehát, amint a kiskutya megkapta minden, szükséges oltását (kb. három hónapos korára) már lehet kozmetikára vinni. Ami a nyírás intervallumát illeti, az egy uszkár esetében - függetlenül a korától és amennyiben azt szeretné, hogy a fazonját ne veszítse el - kb. másfél hónap.
A karomban futó ér sérülése esetén a karomágy fokozottan érzékennyé válhat, így mindenképpen azt javaslom, hogy ne kozmetikushoz, hanem állatorvoshoz forduljon.
Kutyákat 1/4 évente kell féreghajtani és érdemes olyan tablettás készítményt kérni, ami "kombinált", tehát többféle féregtípusra is hatásos! (Egyébként egy ideje az évi egyszeri féreghajtás (pl. veszettségoltáskor) kötelező lett.)
Háromféle váladék ürülhet a kiscicából: vizelet, bűzmirigyváladék vagy bélsár. Mindegyiknek jellegzetes szaga van, bár a vizelet ilyen fiatal cicánál nem biztos, hogy szagos, és ürülhet az öröm hatására is. Javaslom, hogy próbáljon mintát gyűjteni és esetleg bevinni egy rendelőbe. Elméletileg egyik sem veszélyes az emberre-gyerekre, de az általános higiénia szabályait mindenkor be kell tartani. Remélem féregtelenítés történt már, mert az igazán veszélyes lehet a gyerekre.