5946. A cápák csodálatosabbak mint gondolnád! Elképesztő módon tájékozódnak
Először találtak erős bizonyítékot arra, hogy a tengeri teknősökhöz hasonlóan a cápák is a Föld mágneses mezejét használva navigálnak hosszú távú utazásaik során.
Először találtak erős bizonyítékot arra, hogy a tengeri teknősökhöz hasonlóan a cápák is a Föld mágneses mezejét használva navigálnak hosszú távú utazásaik során.
A balatoni kutyabarát közösségi tér május 15-én nyitja meg újra kapuit.
A www.astibababolt.hu linkre kattintva a szülők divatos, kiváló minőségű, márkás és nem utolsó sorban hasznos dolgokat szerezhetnek be a csöppségeiknek. Mindent egy helyen. Lányoknak és fiúknak. Újszülötteknek és totyogóknak. Ugye jól hangzik?
Az akvárium halak összeválogatása tipikusan az a témakör, ami komoly odafigyelést, illetve részletes tervezést igényel az akvarista - különösen a kezdőről van szó - részéről. Azt, hogy a mini vízalatti világunkban milyen halak élhetnek a legoptimálisabban együtt, egy sor fontos szempontból kell megvizsgálnunk.
Reméljük, hogy ebben az évben leszünk annyira szerencsések, hogy utazhassunk, és az olcsó nyaralás külföldön repülővel ne csak egy vágyálom legyen. Nyilván senki sem tudja a határok nyitva tartásának dátumait és azok változásait, de néhány népszerű turista hely már most is várja a vendégeket. Előtte természetesen feltétlenül ellenőrizni kell a korlátozásokat, mert a belépési követelmények gyorsan változnak.
Kedves Gazdi, adjanak időt a kiscicának, hogy megszokja az új helyet és elfogadja az új gazdikat, még csak két napja hozták el, idő kell, hgy bizalmába fogadja Önöket. Kicsi még, és ilyenkor gyorsan változik, hamarosan játszadozó kis ördög lesz :) ebben kis társa is segítségére lesz.
Kedves Gazdi! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.
Miért nem viszi állatorvoshoz, ez még nem jutott az eszébe? A gyerekét sem vinné?? A háziállat a mi felelősségünk, nem csak egészségben, de betegségben is!!!! A tartós hányás, bágyadtság valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!!
Hát ez sok mindentől függ, érdemes egy pár napig figyelni, hogy rendesen eszik e és rendes bélsarat ürít e..ha nem akkor pedig megmutatni egy hüllőkkel foglalkozó állatorvosnak. Üdv-Éva
Ez függ a megevett takarmány mennyiségétől, eltérő típusú takarmányt eltérő gyorsasággal emészt meg az állat, a hőmérséklet is befolyásolja, az állat aktuális állapota (stresszhatások, vedlés, szaporodás) Így hát a 2-5 napos ürítgetés elképzelhető, hogy normális...