5946. A cápák csodálatosabbak mint gondolnád! Elképesztő módon tájékozódnak
Először találtak erős bizonyítékot arra, hogy a tengeri teknősökhöz hasonlóan a cápák is a Föld mágneses mezejét használva navigálnak hosszú távú utazásaik során.
Először találtak erős bizonyítékot arra, hogy a tengeri teknősökhöz hasonlóan a cápák is a Föld mágneses mezejét használva navigálnak hosszú távú utazásaik során.
A balatoni kutyabarát közösségi tér május 15-én nyitja meg újra kapuit.
A www.astibababolt.hu linkre kattintva a szülők divatos, kiváló minőségű, márkás és nem utolsó sorban hasznos dolgokat szerezhetnek be a csöppségeiknek. Mindent egy helyen. Lányoknak és fiúknak. Újszülötteknek és totyogóknak. Ugye jól hangzik?
Az akvárium halak összeválogatása tipikusan az a témakör, ami komoly odafigyelést, illetve részletes tervezést igényel az akvarista - különösen a kezdőről van szó - részéről. Azt, hogy a mini vízalatti világunkban milyen halak élhetnek a legoptimálisabban együtt, egy sor fontos szempontból kell megvizsgálnunk.
Reméljük, hogy ebben az évben leszünk annyira szerencsések, hogy utazhassunk, és az olcsó nyaralás külföldön repülővel ne csak egy vágyálom legyen. Nyilván senki sem tudja a határok nyitva tartásának dátumait és azok változásait, de néhány népszerű turista hely már most is várja a vendégeket. Előtte természetesen feltétlenül ellenőrizni kell a korlátozásokat, mert a belépési követelmények gyorsan változnak.
Sajnos látatlanban erre nem lehet mit mondani, daganat és daganat között van különbség. Az emlődaganatok sajnos általában (legtöbbször) rosszindulatúak. A kifekélyesedett daganatot helyileg kell (lehet) kezelni, az állapota javulhat, de maga a daganat ettől biztosan nem fog elmúlni. Javaslom a szoros (és gyakori) együttműködést, konzultációt a kezelő állatorvossal. Daganatos a kutyám! Mit tegyek? Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése
A cicájának minden bizonnyal húgyhólyag hurutja/gyulladása van, amit közel sem biztos, hogy csak bakteriális fertőzés tart fenn. Mindenképpen javasolt a húgyúti rendszer alapos és főleg műszeres vizsgálata. Beszéljék meg a kezelő állatorvossal, hogy ultrahangos vese és húgyhólyag vizsgálatot hol lehetne végezni a cicájuknál, emellett érdemes lenne a vizeletből baktérium tenyésztést és antibiotikum érzékenység vizsgálatot is végeztetni. Ebben szintén a kezelő állatorvossal egyezkedjenek, hogy ezt ő tudja-e elvégezni, vagy máshoz kell menniük.
A műtéti, állatorvosi trauma gyakorta bizalmatlannám óvatosabbá teszi a kutyákat. Ebből eredően sok olyan környezeti inger (fajtárs) lehet, amit másképpen reagál le, mint korábban. Ez idővel csökken, de ajánlott ellenőrzés és irányítás alatt tartani, felügyelni és pozitív irányba befolyásolni. (Úgy kell a két kutyát ismét összeszoktatni, mint, ha a korábban nem is találkoztak volna, tehát minden ilyen tréninget, kondícionálást a nulláról kezdeni.) Az sem lehetetlen, hogy a jelenség független a történtektől és a kutya ivarérett korba lépésével van összefüggésbe. Ekkor ennek megfelelően kell kezelni !
Kedves Gazdi! Nehéz úgy diagnosztizálni, hogy nem látom a bőrtüneteket... Valószínűleg allergia, de lehet hormonális hátterű is, Én azt javasolnám, hogy szükség lenne az általános labor-rutinvizsgálaton kívül bőrkaparékra, hormonvizsgálatra (pajzsmirigy legalább) és egy ultrahangra is... Üdv Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Először is felételezem hogy nem hánytató hanem hányáscsillapító injekciót kapott.A hányás és étvágytalanság oka lehet a gyomor- bélcsatornában vagy a méhben kilakult gyulladás. Nem tudni hogy a kutya lázas-e.Méhgyulladás esetén a méhből zavaros,kellemetlen szagú váladék ürül.A legegyszerűbben egy hasi ultrahangvizsgálat döntheti el a bajok eredetét.