5946. A cápák csodálatosabbak mint gondolnád! Elképesztő módon tájékozódnak
Először találtak erős bizonyítékot arra, hogy a tengeri teknősökhöz hasonlóan a cápák is a Föld mágneses mezejét használva navigálnak hosszú távú utazásaik során.
Először találtak erős bizonyítékot arra, hogy a tengeri teknősökhöz hasonlóan a cápák is a Föld mágneses mezejét használva navigálnak hosszú távú utazásaik során.
A balatoni kutyabarát közösségi tér május 15-én nyitja meg újra kapuit.
A www.astibababolt.hu linkre kattintva a szülők divatos, kiváló minőségű, márkás és nem utolsó sorban hasznos dolgokat szerezhetnek be a csöppségeiknek. Mindent egy helyen. Lányoknak és fiúknak. Újszülötteknek és totyogóknak. Ugye jól hangzik?
Az akvárium halak összeválogatása tipikusan az a témakör, ami komoly odafigyelést, illetve részletes tervezést igényel az akvarista - különösen a kezdőről van szó - részéről. Azt, hogy a mini vízalatti világunkban milyen halak élhetnek a legoptimálisabban együtt, egy sor fontos szempontból kell megvizsgálnunk.
Reméljük, hogy ebben az évben leszünk annyira szerencsések, hogy utazhassunk, és az olcsó nyaralás külföldön repülővel ne csak egy vágyálom legyen. Nyilván senki sem tudja a határok nyitva tartásának dátumait és azok változásait, de néhány népszerű turista hely már most is várja a vendégeket. Előtte természetesen feltétlenül ellenőrizni kell a korlátozásokat, mert a belépési követelmények gyorsan változnak.
Szerintem az normális (bár nem látom). Ha bizonytalan vagy más egyéb tünet jelentkezne, mindenképpen mutassa meg a műtétet végző kollégának. A másik probléma ezzel valószínűleg nem függ össze (az talán allergiás eredetű, de meg kellene vizsgálni...).
A véleményem szerint a kutyája komoly szívbeteg lehet, de erről így látatlanban nem lehet többet mondani. Kellene keresni egy szív specialistát, és legalább egy szív ultrahang vizsgálatot kellene csináltatni. Ma már nagyon jó gyógyszerek vannak erre, de nagyon nem mindegy az adagolás és az sem, hogy éppen melyik szert kapja.
Kedves Gazdi! A tengerimalacnak elöl 4 metszőfoga és hátul 16 őrlőfoga van. Ha az őrlőfogak is túlnőttek, akkor nem tud enni. Ezt egzotikus állatorvos tudja korrigálni, bódításban végzik el, és lereszelik a hátsó fogait. Néha a kezelést 6-8 hét múlva meg kell ismételni, de egy jó fogvágás után valószínűleg hamar kezdene enni magától a malacka. Javaslom, sürgősen vigyék el egzotikus szakállatorvoshoz, akinek van felszerelése a fogkorrekcióhoz! Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Kedves Péter! Klinikai vizsgálat és a laboreredmények ismerete nélkül nem lehet objektív képet alkotni az esetről és kórjóslatot mondani se. Bízzon a kezelő állatorvosában. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A madarak elhelyezésére szolgáló helyiségben a levegő páratartalma legalább 50% feletti legyen (egyes fajoknak, mint például jákók, kakaduk, még magasabb páratartalom igénye is van). Ha túl száraz a levegő, az légúti tüneteket, a légzésben részt vevő szervek megbetegedéseit okozhatja, Ilyen helyiségben párásító készülékkel lehet megoldani a problémát.