5946. A cápák csodálatosabbak mint gondolnád! Elképesztő módon tájékozódnak
Először találtak erős bizonyítékot arra, hogy a tengeri teknősökhöz hasonlóan a cápák is a Föld mágneses mezejét használva navigálnak hosszú távú utazásaik során.
Először találtak erős bizonyítékot arra, hogy a tengeri teknősökhöz hasonlóan a cápák is a Föld mágneses mezejét használva navigálnak hosszú távú utazásaik során.
A balatoni kutyabarát közösségi tér május 15-én nyitja meg újra kapuit.
A www.astibababolt.hu linkre kattintva a szülők divatos, kiváló minőségű, márkás és nem utolsó sorban hasznos dolgokat szerezhetnek be a csöppségeiknek. Mindent egy helyen. Lányoknak és fiúknak. Újszülötteknek és totyogóknak. Ugye jól hangzik?
Az akvárium halak összeválogatása tipikusan az a témakör, ami komoly odafigyelést, illetve részletes tervezést igényel az akvarista - különösen a kezdőről van szó - részéről. Azt, hogy a mini vízalatti világunkban milyen halak élhetnek a legoptimálisabban együtt, egy sor fontos szempontból kell megvizsgálnunk.
Reméljük, hogy ebben az évben leszünk annyira szerencsések, hogy utazhassunk, és az olcsó nyaralás külföldön repülővel ne csak egy vágyálom legyen. Nyilván senki sem tudja a határok nyitva tartásának dátumait és azok változásait, de néhány népszerű turista hely már most is várja a vendégeket. Előtte természetesen feltétlenül ellenőrizni kell a korlátozásokat, mert a belépési követelmények gyorsan változnak.
Ha leszakadt és nem vérzik, akkor nincs semmi teendő. Majd kinő. Egyébként ha mindig hosszúak a körmei, akkor rendszeresen le kell vágatni állatorvosnál, így megelőzhető a letörés, leszakadás.
Ha mindenképpen vinni szeretné őket, akkor érdemes előtte rövidebb utakat tenni, gyakorlásképpen. Ilyenkor meg lehet figyelni, hogyan viselkednek, bírják-e az utat. A nagy hőséggel viszont vigyázni kell, nehogy hőgutát kapjanak, bár a légkonditól meg megfáznának... Szóval én nem vinném őket nyaralni, inkább itthon maradnék :)
Nagyon dicsérendő, hogy nem akar kiskutyákat csak úgy. A felelőtlen emberek által tartott, nem ivartalanított kutyák évente kétszer "lerakják" az almot természetes ösztöneiknek engedve. Nagyon sok keverék kutya aztán az utcán vagy menhelyeken végzi. A tanácsom az lenne, hogy mielőbb vigyék el a szuka kutyát állatorvoshoz és adassanak be egy olyan injekciót (Depo promone), ami a tüzelést elhalasztja. Ezzel szinte meg is oldódik a probléma és ráér akkor ivartalaníttatni, amikor a kutya már megszokta a gazdit és az új helyét.
Lehet gyógyszert adni, Ovarid a neve, állatorvos írja fel. Hormon, annak minden mellékhatásával. Megszünteti a tüzelést és folyamatosan adva nem is tüzel a cica. Éveken át nem célszerű adni! Legjobb az ivartalanítás, feltéve, hogy nem szeretnének kicsiket. Elvileg lehet oltani tüzeléskor, de jobb, ha nem tüzel.
Szerintem azt nem tudja a madár, hogy megtermékenyített tojásról van-e szó vagy sem. Hiszen sokszor egyedülálló tojók is kotlanak a terméketlen tojásaikon, pedig biztos lehetnek benne, hogy nem pároztak senkivel :) Valószínűbb, hogy a tartási, takarmányozási körülmények nem megfelelők (pl. odúméret, berendezés, környezet, stb.). Az is előfordulhat, hogy a hím szekálja a tojót... Tenyésztői oldalakról kellene leegyeztetni az optimális odú- és röpde-méreteket!