5981. Miért néz a kutya a szemünkbe?
Miért van az, hogy egyik kutya sokszor néz a szemünkbe, a másik pedig nem keresi a tekintetünket? Az ELTE kutatása rájött a megoldásra!
Miért van az, hogy egyik kutya sokszor néz a szemünkbe, a másik pedig nem keresi a tekintetünket? Az ELTE kutatása rájött a megoldásra!
Tintahalbébiket küld csütörtökön a NASA a Nemzetközi Űrállomásra, amelyeknek fontos szerepe lesz az űrutazás hatásainak vizsgálatában.
Ha valamire, akkor a luxus házak iránti keresletre nem volt negatív hatással a pandémia. Sőt, az embereknek még mindig megéri (több)száz millió forintot kiadni egy álomingatlanra. Miért?
Az oroszlán semmilen tünetet nem mutatott, a halála előtt tapasztaltak csak némi orrfolyást nála.
A globális felmelegedés és az emberi pusztítás miatt komoly veszélyben van Afrika főemlőseinek élőhelye, és ezzel együtt az életük is.
Üdvözlöm! A leírás alapján egy Fürge gyík (Lacerta agilis). A leg elterjettebb gyík fajunk! Elképzelhető, hogy azokból kelt ki, ezt nem lehet tudni.
Egy fertőző betegség hatásosan csak akkor kezelhető ha sikerül beazonosítani a betegséget a tünetek alapján,de méginkább akkor ha kitenyésztik a kórokozót és megállapítják azon gyógyszereket, amelyekkel az adott kórokozó hatékonyan elpusztítható.Ez pillanatnyilag a beteg szemből vagy az orrnyílásokból származó váladék laboratóriumi vizsgálatát jelenti.A vaktában adott antibiotikumos kezelés mindamellett hogy gyakorta hatástalan, még káros is lehet.
A válaszomat azzal kell kezdenem, hogy kutyákban nagyon könnyen alakulhat ki hasmenés, szinte bármitől, és sok esetben ehhez nem kell semmi különös dolognak történnie, mindössze mondjuk kicsit többet eszik a kelleténél abból, amit egyébként szeret. Sok kutyának (mnt az embereknek is) érzékeny a gyomor-bél rendszere, és így reagálhat különféle dolgokra. Van olyan is, amikor a hasmenésnek semmi köze ahhoz, hogy mit eszik a kutya, mert a bélmozgások felgyorsulását más ok idézi elő (pl. stressz, szorongás). Ennyi előre bocsájtása után viszont a konkrét helyzetre azt kell, hogy tanácsoljam, mindenképpen és mielőbb vigyék el ismét állatorvoshoz, és vizsgáltassák meg, már csak azért is, mert kölyökről van szó. Akár vírusos vagy baktáriumos fertőzés si szóba jöhet, de ezt csak alapos vizsgálat után lehet megállapítani. Ha nem bíznak a korábbi orvosban, akkor keressenek fel más valakit (szerencsére általában van bőven mibők választani.)
Macskatejpótlóval fel tudja nevelni a kiskölyköt. Állatpatikában, állatorvosnál, pet-shopokban kapható.
Kedves Bianka! Önmaga megnyugtatására is érdemes lenne egy részletes vérvizsgálatot tartani a cicájánál. Ezzel minden tisztázható lenne. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu