5981. Miért néz a kutya a szemünkbe?
Miért van az, hogy egyik kutya sokszor néz a szemünkbe, a másik pedig nem keresi a tekintetünket? Az ELTE kutatása rájött a megoldásra!
Miért van az, hogy egyik kutya sokszor néz a szemünkbe, a másik pedig nem keresi a tekintetünket? Az ELTE kutatása rájött a megoldásra!
Tintahalbébiket küld csütörtökön a NASA a Nemzetközi Űrállomásra, amelyeknek fontos szerepe lesz az űrutazás hatásainak vizsgálatában.
Ha valamire, akkor a luxus házak iránti keresletre nem volt negatív hatással a pandémia. Sőt, az embereknek még mindig megéri (több)száz millió forintot kiadni egy álomingatlanra. Miért?
Az oroszlán semmilen tünetet nem mutatott, a halála előtt tapasztaltak csak némi orrfolyást nála.
A globális felmelegedés és az emberi pusztítás miatt komoly veszélyben van Afrika főemlőseinek élőhelye, és ezzel együtt az életük is.
A tollazaton jelentkező piros szín első sorban májproblémára utalhat. Ez lehet jelentősebb károsodás miatt is, de akár túlzott vitaminbevitel is okozhatja, aminek kiürülése után a máj regenerálódhat. Egyes kézzelnevelő tápok használata során is rendszeresen jelentkezik ilyen elváltozás, aminek oka akár színezőanyag, vagy az említett vitamin-túladagolás is lehet. A narancs pigment, azaz a karotin (pl.táplálék kiegészítő, vagy a sárgarépa béta-karotinja formájában) szintén tollpirosító hatású. Amennyiben a tulajdonság a génekben is rögzül, úgy örökíthető, ami a díszmadártenyésztők számára értékesebb madarat, egyes szlengekben "királyjákót" eredményez. Amit kevesen vesznek tudomásul, a tény, hogy a színmutációs madarak általában gyengébb immunrendszerűek, kevésbé ellenállóak a betegségeknek, mint vad színváltozatú fajtársaik. A madár májkárosodása röntgennel (mérete), ultrahanggal (szerkezete) általában kimutatható. Ha esetleg májkárosodás van, ezt okozhatja lenyelt fémtárgy is, amit röntgenképen látható. A legjobb májregeneráló a máriatövis, Gyógykezeléskor olaját (egyéb gyógyszerekkel, lágyeleséggel, például fecskendőből etetve), megelőzésre, vagy sürgős beavatkozást nem igénylő esetben a magot kell a papagájoknak adni.
Kedves Gazdi! Nem írja, hogy milyen kutyatápot kap a kutya? Szuper prémium vagy egy "egyszerűbb" változatot. MErt csak a prémiumban található meg mindaz, amire a kutyának szüksége van. Illetve nme árt tudni, hogy a kutya ragadozó - régen a zsákmányával együtt nem csak a húst ette meg.. a fűevés és egyéb étel (dió, mogyoró) igénye normális, ha nem kap meg minden tápanyagot, amelyre a szervezetének szüksége van. Kutya etetése >> Mivel etessem kutyám? Táppal vagy házi koszttal? >>
Kedves Gazdi! A foltokban szőrhullás élősködőre utalhat, pl. ha gombás fertőzése vagy rühatkája van a malackának, akkor kikaparhatja magát ennyire. Valószínűleg gomba elenni sprayt kapott. Kép alapján nem tudom biztosra mondani, nem vagyok állatorvos, de úgy tűnik, hogy nem csak kikopott a szőr, hanem ott egy duzzanat van a malacka oldalán. Ha az, valószínűleg tályog, vagy daganat, sürgősen szakállatorvossal, ezgotikus állatokhoz értő állatorvossal meg kell nézetni, mert gyógyszeres kezeléssel nem múlik el. Ha tályog, állatorvos felnyitja és kitisztítja. Javaslom állatorvos felkeresését! Addig lehet otthon egy kis betadint vízzel felhígítani, és ilyen vattával törölgetni a sebet.
Kedves Gazdi! A csirke allergia egyelőre csak találgatás. Egyébként nem ez a leggyakoribb ételallergia, hanem a szója, paradicsom, sertés, marha stb. Jó lenne egy vérből történő teljes allergia diagnosztikát végezni (pl. Spot Platinum teszt 91 allergénre). Akkor lehetne az összes körülményt figyelembe venni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Érdeklődő! valószínűleg csak annyi történt, hogy nagyon régi és koszos volt már a szivacs a szűrőben és az új szűrű, erősebb, nagyobb az áramlat, ez lehet furcsa a guppiknak. Megszokják. Szivárványos guppi >>