5981. Miért néz a kutya a szemünkbe?
Miért van az, hogy egyik kutya sokszor néz a szemünkbe, a másik pedig nem keresi a tekintetünket? Az ELTE kutatása rájött a megoldásra!
Miért van az, hogy egyik kutya sokszor néz a szemünkbe, a másik pedig nem keresi a tekintetünket? Az ELTE kutatása rájött a megoldásra!
Tintahalbébiket küld csütörtökön a NASA a Nemzetközi Űrállomásra, amelyeknek fontos szerepe lesz az űrutazás hatásainak vizsgálatában.
Ha valamire, akkor a luxus házak iránti keresletre nem volt negatív hatással a pandémia. Sőt, az embereknek még mindig megéri (több)száz millió forintot kiadni egy álomingatlanra. Miért?
Az oroszlán semmilen tünetet nem mutatott, a halála előtt tapasztaltak csak némi orrfolyást nála.
A globális felmelegedés és az emberi pusztítás miatt komoly veszélyben van Afrika főemlőseinek élőhelye, és ezzel együtt az életük is.
Egész biztos, hogy a cica továbbra is szobatiszta, a "kanapéra vizelést" szándékosan csinálja, azért, hogy felhívja magára a gazdái figyelmét. Ezért van az, hogy a levitt kanapéra már nem is pisil. Ez egy elég gyakran előforduló viselkedési "probléma" macskáknál. Nem könnyű leszoktatni őket, de a tettenéréskori erélyes ráripakodás megteszi hatását, főleg, ha többször sikerül! Állatpatikákban kaphatók "macska helytől távoltartó spray-k", ezek megakadályozzák, hogy cicánk egy bizonyos helyre pisiljen. Ettől a szobába még biztos, hogy be fog menni.
Az álvemhesség akár hónapokig is eltarthat. Nem jó, ha igen hosszú ideig tejel a kutya, mert ez elősegítheti az emlőgyulladás illetve a dagantok kialakulását. Gyógyszerekkel egyszerűen felfüggeszthető ez az állapot.
Az állatok, így a "társállatok" szelídítése (a hullámos papagájé is) nagy türelmet és hosszú időt igénylő munka. Sok időt kell tölteni velük és mindig arra törekedni, hogy semmi olyat ne erőltessen, amit nem akar az állatka. Javaslatom az lenne, hogy vegyen egy papagájokról szóló kiskönyvet, tüzetesen tanulmányozza át és legyen türelemmel a kis papagájhoz. Viszont állatorvoshoz igenis el kell vinni időnként, ha a szükség úgy diktálja. A szállítás alatt betakarva, a széltől, külső ingerektől óvva vigye.
Tubifex, szúnyoglárva, esetleg vízibolha megfelelő lenne az állat táplálására.
Ehhez ki kell vizsgálni a kutyát. EKG, ultrahang, esetleg laborvizsgálat szükséges.