5991. Különleges, 1000 éves tyúktojást találtak Izraelben
A szinte teljesen épen megőrződött tojás a világon eddig megtalált egyik legősibb hasonló lelet.
A szinte teljesen épen megőrződött tojás a világon eddig megtalált egyik legősibb hasonló lelet.
A rovarirtás háziállat mellett nem megúszható feladat. S ahhoz, hogy ne csak a siker, hanem a biztonság is garantálható legyen nem árt némi tudatosság. A feladat kivitelezése amúgy nem lehetetlen, pláne, hogy napjainkban számtalan rovarirtó közül válogathatsz. De kis kedvenced épsége mindenkor elsőbbséget élvez.
Ha van kutyád, akkor pontosan tudod, mennyire vicces, amikor a kedvenced nyújtózkodik, hiszen néha egészen furcsa pózba vágja magát. De mi ennek az oka?
Kezd belátható távolságba kerülni, hogy nyaralhassunk, ahol szeretnénk, de mindenkit arra biztatnánk, maradjon inkább itthon, de legalábbis nézzen körbe. Hazánk felfedezésére azért ideális ez az időpont, mert a turistás helyek egyelőre még szellősek.
Ha fogpótlásra kerül sor, jól fontold meg, hol végezteted el. Lehet, szerencséd van, és a körzeti fogorvos is profi, de a szép fogakért sokan a fél országot képesek átutazni. Ha tartós végeredményre vágysz, ha biztos kezekben szeretnéd tudni mosolyodat, ha nem az a cél, hogy az elrontott fogpótlás után szaladgálj, amit az országban kevés fogorvos vállal, és még kevesebb szereti is az ilyenfajta kihívásokat, akkor a biztosra menj!
Szerintem aggodalomra semmi ok, hisz a teknőc jól van, élénk, eszik, stb. Ahogy írta, az elhelyezése és táplálása is tökéletesnek tűnik. Valószínűleg saját szervezete "parancsára" valamiféle hiányt pótol így (például vitaminhiányt, ha mindig fagyasztott halat eszik?).
Az ivarérés van, amikor csak 1-1 1/2 éves korban következik be. A szezon januártól szeptemberig tart, és még van ideje szerintem. Egyébként van lehetőség a gyógyszeres ivarzásindukcióra is.
A leírtak alapján tályognak tűnik a duzzanat (esetleg daganat vagy más). Ezért van, hogy időnként kifakad, lelappad, majd újra feltelik. Azt javasolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak és ha tényleg tályogról van szó, akkor annak megnyitásával és öblögetésével, valamint gyógyszeres kezeléssel lehetne segíteni a hörin.
Érdemes lenne olyan helyre tenni őket, ahol természetes fényt is kapnak (ez jobb lenne, mint a neon), hisz ők nem vakondokok. Az egészségük szempontjából sem lényegtelen a dolog (például D-vitamin!) és a "jólétüket" is pozitívan befolyásolná egy kis napfény időnként.
Madaraknál szinte minden betegség az Ön által leírtakhoz hasonló tünetekkel jár. A gubbasztás, a borzolt tollazat, a kedvetlenség és viselkedésének megváltozása mind valamiféle betegségre utalhat. Azt, hogy pontosan miféle betegségre, azt csak egy állatorvosi vizsgálattal lehetne esetleg eldönteni. Az mindenesetre jó jel, hogy eszik és iszik, de ettől fügetlenül javasolnék egy látogatást egy állatorvosi rendelőben.