5991. Különleges, 1000 éves tyúktojást találtak Izraelben
A szinte teljesen épen megőrződött tojás a világon eddig megtalált egyik legősibb hasonló lelet.
A szinte teljesen épen megőrződött tojás a világon eddig megtalált egyik legősibb hasonló lelet.
A rovarirtás háziállat mellett nem megúszható feladat. S ahhoz, hogy ne csak a siker, hanem a biztonság is garantálható legyen nem árt némi tudatosság. A feladat kivitelezése amúgy nem lehetetlen, pláne, hogy napjainkban számtalan rovarirtó közül válogathatsz. De kis kedvenced épsége mindenkor elsőbbséget élvez.
Ha van kutyád, akkor pontosan tudod, mennyire vicces, amikor a kedvenced nyújtózkodik, hiszen néha egészen furcsa pózba vágja magát. De mi ennek az oka?
Kezd belátható távolságba kerülni, hogy nyaralhassunk, ahol szeretnénk, de mindenkit arra biztatnánk, maradjon inkább itthon, de legalábbis nézzen körbe. Hazánk felfedezésére azért ideális ez az időpont, mert a turistás helyek egyelőre még szellősek.
Ha fogpótlásra kerül sor, jól fontold meg, hol végezteted el. Lehet, szerencséd van, és a körzeti fogorvos is profi, de a szép fogakért sokan a fél országot képesek átutazni. Ha tartós végeredményre vágysz, ha biztos kezekben szeretnéd tudni mosolyodat, ha nem az a cél, hogy az elrontott fogpótlás után szaladgálj, amit az országban kevés fogorvos vállal, és még kevesebb szereti is az ilyenfajta kihívásokat, akkor a biztosra menj!
A szájüreg vizsgálatát javaslom,a fogak és az íny állapotát,fekélyek vagy sérülések jelenlétét kell megnézni.Ha ezek nincsenek akkor idegi eredetű is lehet a szájrángás,ebben az esetben rosszabb a kórjóslat,B vitaminok adagolása javallott.
Kedves Enikő! Korán lett elválasztva a kutya, 8 hetes kora előtt egyáltalán nem ajánlott. Sokszor nem ugyanazt a tápot kapja az új helyen enni a kutyus, amit addig megszokott, ez + az elválasztás is kiváltó ok szokott lenni hányás, hasmenésnél. Ha az állatorvos már kezeli a kicsit, akkor hamarosan meggyógyul. Útmutató 8 hetes kiskutyához >>
A tapasztalt jelenség sajnos valóban összefügghet a műtéttel, ill. az ivartalanítással, de ezt előre nem igen lehetett volna megjósolni. Vélhetőleg a hólyag záróizomzata nem tud kellő erővel szorítani. Ezen tényleg nehéz gyógyszerrel segíteni.
Kedves Gazdi! A sántításról/lábfájásról látatlanban sajnos nem lehet semmit mondani. Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Meg kellene mérni a kutyus súlyát, és pontosan mérni, mennyi vizet fogyaszt el naponta.Nem biztos, hogy sok, ami a gazdinak soknak tűnik. Ha mégis, akkor javaslom, hogy egy vérvétellel és laborvizsgálattal zárják ki a cukorbetegséget és egyéb hormonális betegségeket, vese és májbetegségeket. Ha a labor negatív, és tényleg sokat iszik és sok vizeletet ürít a kutya, lehet, hogy a diabetes insipidus nevű betegséggel állunk szemben, vagy pszichés eredetű az állandó lafatyolás.