5991. Különleges, 1000 éves tyúktojást találtak Izraelben
A szinte teljesen épen megőrződött tojás a világon eddig megtalált egyik legősibb hasonló lelet.
A szinte teljesen épen megőrződött tojás a világon eddig megtalált egyik legősibb hasonló lelet.
A rovarirtás háziállat mellett nem megúszható feladat. S ahhoz, hogy ne csak a siker, hanem a biztonság is garantálható legyen nem árt némi tudatosság. A feladat kivitelezése amúgy nem lehetetlen, pláne, hogy napjainkban számtalan rovarirtó közül válogathatsz. De kis kedvenced épsége mindenkor elsőbbséget élvez.
Ha van kutyád, akkor pontosan tudod, mennyire vicces, amikor a kedvenced nyújtózkodik, hiszen néha egészen furcsa pózba vágja magát. De mi ennek az oka?
Kezd belátható távolságba kerülni, hogy nyaralhassunk, ahol szeretnénk, de mindenkit arra biztatnánk, maradjon inkább itthon, de legalábbis nézzen körbe. Hazánk felfedezésére azért ideális ez az időpont, mert a turistás helyek egyelőre még szellősek.
Ha fogpótlásra kerül sor, jól fontold meg, hol végezteted el. Lehet, szerencséd van, és a körzeti fogorvos is profi, de a szép fogakért sokan a fél országot képesek átutazni. Ha tartós végeredményre vágysz, ha biztos kezekben szeretnéd tudni mosolyodat, ha nem az a cél, hogy az elrontott fogpótlás után szaladgálj, amit az országban kevés fogorvos vállal, és még kevesebb szereti is az ilyenfajta kihívásokat, akkor a biztosra menj!
Kedves Gazdi! Csak akkor érdemes kutyát tartani, ha felelősségteljes gazdi szeretne lennni. Beoltatja, bolhátlanítja, féregteleníti, ivartalaníttatja és gondosan neveli... Ha ezeket inkább megúszná, akkor inkább ne vállaljon kutyust.
Igen, - amennyiben a tartási körülmények és a külső ingerkörnyezet nem változtak, - feltehetően a kandúr kora és/vagy az ivari hormonműködés korral járó változása lehet a tünetek mögött.
Kedves gazdi, Javasolt egy részletes laborvizsgálat, neurológiai vizsgálat és EEG, mely választ adhat a kérdésekre., nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál (nem írta, hogy milyen nemű) ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. A rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jellegűek voltak, volt-e valamilyen előzményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Őket ajánljuk, szakértők a témában: Epilepsziás Kutyákért Alapítványérdemes minél hamarabb elvinni a kutyust hozzájukhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/ Cikkek az epilepsziáról:Kutyaepilepszia: alapvető tudnivalók >>Kutyák epilepsziás működészavarairól >>Hogyan kezeljük kedvencünk epilepsziáját? >>Alkalmi rohamok vagy valódi epilepszia - Mi a különbség? >>Öröklött vagy szerzett epilepszia? >>
Ha tényleg ez a helyzet, akkor másik állatorvosnak is meg kellene mutatni. Javasolnék vérlabor, bélsár és ultrahangos vizsgálatot. Lehet a cukorbetegség szövődményeként kialakult pl. veseelégtelenség, ettől független krónikus vastagbélgyulladás (tumor) vagy parazitás megbetegedés, de még szóba jöhet más probléma is...
Kedves Edit, nem írja, hogy belföldön maradnak vagy külföldre mennek. Nem mindegy. A kiskutya szempontjából sem, hogy rövid vagy hosszú táv / sok megállás / itatás / pisi-kaka szünet / rosszulét - hányáscsillapítás. Illetve ha külföld, akkor bizony rendelkeznie kell a kötelező oltásokkal. Az Európai Unió tagországaiba utazó kutyáknak rendelkezniük kell egyedi megjelöléssel (chip vagy tetoválás) és állatútlevéllel. Ennek kiállítását és regisztrációját is az állatorvostól kell kérnünk. Az okmányt nem helyettesítheti más, még az oltási könyv sem.