5991. Különleges, 1000 éves tyúktojást találtak Izraelben
A szinte teljesen épen megőrződött tojás a világon eddig megtalált egyik legősibb hasonló lelet.
A szinte teljesen épen megőrződött tojás a világon eddig megtalált egyik legősibb hasonló lelet.
A rovarirtás háziállat mellett nem megúszható feladat. S ahhoz, hogy ne csak a siker, hanem a biztonság is garantálható legyen nem árt némi tudatosság. A feladat kivitelezése amúgy nem lehetetlen, pláne, hogy napjainkban számtalan rovarirtó közül válogathatsz. De kis kedvenced épsége mindenkor elsőbbséget élvez.
Ha van kutyád, akkor pontosan tudod, mennyire vicces, amikor a kedvenced nyújtózkodik, hiszen néha egészen furcsa pózba vágja magát. De mi ennek az oka?
Kezd belátható távolságba kerülni, hogy nyaralhassunk, ahol szeretnénk, de mindenkit arra biztatnánk, maradjon inkább itthon, de legalábbis nézzen körbe. Hazánk felfedezésére azért ideális ez az időpont, mert a turistás helyek egyelőre még szellősek.
Ha fogpótlásra kerül sor, jól fontold meg, hol végezteted el. Lehet, szerencséd van, és a körzeti fogorvos is profi, de a szép fogakért sokan a fél országot képesek átutazni. Ha tartós végeredményre vágysz, ha biztos kezekben szeretnéd tudni mosolyodat, ha nem az a cél, hogy az elrontott fogpótlás után szaladgálj, amit az országban kevés fogorvos vállal, és még kevesebb szereti is az ilyenfajta kihívásokat, akkor a biztosra menj!
Csak ivartalanítva javaslom a kutyák együtt tartását. Rokonok közti párosodás esetén sok probléma léphet fel a kiskutyáknál. Hogy mi baja lehetett, azt nem tudom. De az biztos, hogy nem szabad egy kutyának évente kétszer fialni. Ez nagyon megterheli a szervezetét! És a kiskutyák megfelelő elhelyezése is nehézkes. Ajánlom, hogy az összes kutyájukat - fiúkat, lányokat is -ivartalanítsák, és ezt a szomszédoknak is lehet tanácsolni!
:)) Ha megint megnő a "csuha", akkor újból le kell vágni! :) Ha komondor vagy puli, akkor azért úgy is lehet hagyni, csuhástul! És ha koszos vagy büdös lesz, akkor kell csak csuhátlanítani! :) Illetve érdemes tiszta (füves vagy murvás) környezetben tartani, így nem koszolódik annyira, a csuhéja. :)
Leggyakoribb az atkásság, de gombásság, tetvesség és ekcéma is lehet (ez utóbbi nem fertőző). (És persze ezek miatti másodlagos bakteriális fertőzés is előfordulhat.) Mivel gyakran én sem tudom eldönteni, melyikről van szó, kombinált kezelést szoktam alkalmazni. Általában az injekciókat ismételni is kell és otthon is szükséges kezelni. A bőrkaparék-vizsgálat laborára valóban nem olcsó, pár ezer forint, ezért viszonylag rikán kerül rá sor kisrágcsálók esetén.
Ha a csőr túlnövése akadályozza a madár táplálékfelvételét, akkor okvetlenül forduljon állatorvoshoz. A csőr deformálódását állatorvos tudja korrigálni.
A problémát vagy külső-belső élősködők vagy egy fejlődési rendellenesség (francia vedlés) okozza. Az előbbi esetben parazitamentesítéssel orvosolható a probléma, az utóbbi eset sajnos nem kezelhető/gyógyítható.