5991. Különleges, 1000 éves tyúktojást találtak Izraelben
A szinte teljesen épen megőrződött tojás a világon eddig megtalált egyik legősibb hasonló lelet.
A szinte teljesen épen megőrződött tojás a világon eddig megtalált egyik legősibb hasonló lelet.
A rovarirtás háziállat mellett nem megúszható feladat. S ahhoz, hogy ne csak a siker, hanem a biztonság is garantálható legyen nem árt némi tudatosság. A feladat kivitelezése amúgy nem lehetetlen, pláne, hogy napjainkban számtalan rovarirtó közül válogathatsz. De kis kedvenced épsége mindenkor elsőbbséget élvez.
Ha van kutyád, akkor pontosan tudod, mennyire vicces, amikor a kedvenced nyújtózkodik, hiszen néha egészen furcsa pózba vágja magát. De mi ennek az oka?
Kezd belátható távolságba kerülni, hogy nyaralhassunk, ahol szeretnénk, de mindenkit arra biztatnánk, maradjon inkább itthon, de legalábbis nézzen körbe. Hazánk felfedezésére azért ideális ez az időpont, mert a turistás helyek egyelőre még szellősek.
Ha fogpótlásra kerül sor, jól fontold meg, hol végezteted el. Lehet, szerencséd van, és a körzeti fogorvos is profi, de a szép fogakért sokan a fél országot képesek átutazni. Ha tartós végeredményre vágysz, ha biztos kezekben szeretnéd tudni mosolyodat, ha nem az a cél, hogy az elrontott fogpótlás után szaladgálj, amit az országban kevés fogorvos vállal, és még kevesebb szereti is az ilyenfajta kihívásokat, akkor a biztosra menj!
Az Ön által választott kalitka helyett egy fektetett téglalap alapú/alakú kalitkát javasolnék. A kalitkában töltött idő alatt a madarak így többet/könnyebben tudják használni a szárnyukat. Ha egy hullámos papagáj vásárlása mellett dönt, akkor fiatal madarat vásároljon. Így több az esély arra, hogy a madár megszelídül és kezessé válik. Ha teheti, párban tartsa őket, így napközben nem lesz egyedül a kismadár. Részletesebb információkkal, további vásárlási, elhelyezési tanácsokkal az elérhetőségeim valamelyikén állok szíves rendelkezésére.
Lehet, hogy sokan vannak? Vagy csak unja az anyjuk a macerát. Vagy egyéb betegsége, problémája is lehet, ezért jó lenne állatorvosnak megmutatni. Erőszakkal nehéz egy cicát bármire rávenni! Így ha nem szopnak, el fog apadni. Nem marad más lehetőség, mint a tejpótló! De ezzel is szépen fel lehet őket nevelni és hamarosan úgyis áttérnek a szilárd eleségre.
Egyszerűen magukra kell hagyni őket, és majd megoldják egymás között. Jobb, ha nem avatkozunk be. Pár nap vagy hét alatt megszokják és megszeretik egymást. Közbeavatkozni csak akkor kell, ha durvaságot tapasztalunk a kutyák irányából.
Zuhanyozni szabad, de víz ne kerüljön a hüvelyébe, mert a méhszáj még nyitva van.
Nem normális dolog. Félő, hogy a gazdi fejére nőtt a kis törpe. Érdemes következetesen és kellő szigorral fellépni vele szemben, ugyanis nem megengedhető, hogy bármilyen fajtájú kutya megmorogja a gazdáját!