56. Ruby-Red shar-pei kennel
Bemutatkozik a Ruby Red Shar Pei Kennel. A tenyésztők büszkén mesélik el, hogyan kezdtek el a shar-pei kutyusokkal foglalkozni. A shar-pei-szeretetből fakadóan egy igényes tenyészet jött létre.
Bemutatkozik a Ruby Red Shar Pei Kennel. A tenyésztők büszkén mesélik el, hogyan kezdtek el a shar-pei kutyusokkal foglalkozni. A shar-pei-szeretetből fakadóan egy igényes tenyészet jött létre.
A shar-pei igazi társ. Intelligens, tiszta, ragaszkodó kutya. Kicsit morog, kicsit szörcsög, sőt horkol is, de nem bánt senkit, ha nem piszkálják.
Barabás Lajos cicája, avagy a brit elegancia mintaképe. Egy bikolor, fehér nőstény cica, aki a britekhez illően türelmesen várja a kiállítás eredményét.
Fábián Zsuzsa méltán büszke a kezében tartott skót lógófülű cicára, hiszen nem sokan büszkélkedhetnek ilyen kedvenccel.
Maine coon, avagy Hercules, a legyőzhetetlen. És valóban, ez a cica szinte már mindent megnyert. Hiába, tekintélyt parancsoló mérete mindenkit alázatosságra int.
Magától nem tűnhet el, de amíg nem jelentkezik újból, ne aggódjon. Ha újra érzékeli a problémát, forduljon állatorvoshoz.
A leírás alapján nehéz volna a bajt diagnosztizálni. Javaslom, hogy mielőbb keressenek fel egy állatorvost, hiszen több oka is lehet a tünetnek! Állatorvosi gyakorlatunkban gyakran találkozunk olyan esetekkel, amikor házi kedvenceink mérgezésre utaló tüneteket mutatnak. Ilyenkor, alapos kikérdezés után derül fény arra, hogy a tulajdonos, otthon, önkényesen, humán gyógyszerrel kezelte állatát. Leggyakoribb probléma a gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító készítmények beadása. A fájdalom-és lázcsillapítók közül a legveszélyesebb hatóanyagok a paracetamol, ibuprofen, acetilszalicilsav, naproxen, stb...
Már az első napon állatorvoshoz kellett volna fordulni a vérző macskával! Mihamarabb tegyék meg.
Sokféle betegség gyengítheti a galamb szervezetét, ha nincs kóros mértékben lefogyva(ilyen sürgős esetben csak találomra lehet kezelgetni féregtelenítéssel, szélsspektrumú antibiotikummal), akkor a félrekezelés kockáztatása helyett vigye állatorvoshoz, aki alaposan kivizsgálja, vérmintát vesz. A verebek nagyon sok betegség hordozói az élősködőktől a baktérium fertőzéseken át a vírusokig. Nem ismerem a két galambfajta tulajdonságainak pontos öröklésmenetét, de általában igaz, hogy az életképesebbé tevő jellemvonások jelennek meg az utódokban. Vagyis a túlzott testméretet, a remegő fejet okozó gének valószínűleg kevésbé lesznek dominánsak. A tesztpárosítás fogja eldönteni, milyenek lesznek a fiókáik.
A kecsketejen kívül alkalmazható a kifejezetten kutyák részére kifejlesztett tejpótló (bármely állatpatikában kapható). A föcstej (colosztrum, előtej) védő hatása természetesen egyik esetben sem alakul ki, ezt csak dajkakutya "használata" esetén várhatjuk. A mennyiség a kölyök mérete és étvágya függvénye, általában 5ml és 20 ml között etetésenként. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós