596. Öröklött vagy szerzett epilepszia?
Sok esetben fordulnak hozzám 8-10 év feletti (idős) kutyákkal, melyek az epilepsziás rohamok különböző típusait mutatják.
Sok esetben fordulnak hozzám 8-10 év feletti (idős) kutyákkal, melyek az epilepsziás rohamok különböző típusait mutatják.
A kínai tűzhasú gőtét vagy törpe tűzhasú gőtét mindenképpen aqua-terráriumban tartsuk, mert ha nem biztosítunk neki szárazföldet, megfullad.
Az ember mellett élő macskák többsége általában finnyás és válogatós. Többségük nem hajlandó enni, ha az étel nem elég friss, ha túl meleg, túl hideg, ha valami zavaró körülmény van a közelben...
A jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj (Psittacus erithacus) hajlamos a stresszre, többsége rosszul tűri a hirtelen mozdulatokat, az idegen tárgyak megjelenését.
Mennyi ideig tart a kutyánál az első tüzelés? Mikor lesz a következő? Hogyan vehető észre szuka kutyánál, ha csendes tüzelése van?
Tartós lázas állapotot sokféle betegség, kórkép illetve állapot okozhat. A valós ok kiderítése ilyenkor nem egyszerű, és sokféle vizsgálatot el kell végezteteni (ezért nem is olcsó a folyamat). Ennyi idő eltelte után már mindenképpen indokolt a továbblépés, és a vaktában tapogatózás helyett neki kell állni az intenzív "utánajárásnak". Miután a jelenlegi kezelőorvosa a jelek szerint nem boldogul az esettel, ez az a helyzet, amikor talán jobb lenne kipróbálni valaki másnak a tudását. (Ha én lennék az Önök állatorvosának a helyében, én már régen felajánlotam volna ezt, látva a saját eredménytelenségemet. Sőt, még abban is segítettem volna, hogy közösen megtaláljuk azt a szakembert, aki esetleg tud segíteni.)
Kedves Beáta. A fajtatisztaság egyáltalán nem színfüggő. Többféle kutyafajta van, ami fehér színű. Kép alapján többet lehetne mondani.
Kedves Aggódó Gazdi! Kedvencét sajnos nagy sokk érte. Innen messziről sajnos nem lehet nagyon okosat mondani, ha módja van rá, mutassa meg egy állatorvosnak. Házi gyógymód sajnos nem nagyon létezik, csak kivárni lehet az eseményeket. Nagyon sajnálom az esetet. Bízom benne, hogy jobban lesz a kisállat. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Egy ultrahang vizsgálatból nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. Számomra úgy tűnik a leírtakból, hogy valójában nincs oki diagnózis. Mindenekelőtt helyes diagnózishoz kellene jutni. Ennek érdekében vérvizsgálat, szükség esetén májbiopszia, bakteriológiai, szerológiai vizsgálatok jöhetnek szóba. Ha meglesz az igazi diagnózis, minden bizonnyal lesznek válaszok is a kérdéseire.
A hal színének változása normális, vannak olyan piros teleszkópszemű aranyhal törzsek, amelyek fiatalon feketék. Az állat hasa viszont egyáltalán nincs rendben, kóros... Elkülönítve próbálnám baktokillel kezelni, vagy ha ez nem megoldható, akkor egy darabig csak száraz tápokkal etetném, figyelve a változásokat.