596. Öröklött vagy szerzett epilepszia?
Sok esetben fordulnak hozzám 8-10 év feletti (idős) kutyákkal, melyek az epilepsziás rohamok különböző típusait mutatják.
Sok esetben fordulnak hozzám 8-10 év feletti (idős) kutyákkal, melyek az epilepsziás rohamok különböző típusait mutatják.
A kínai tűzhasú gőtét vagy törpe tűzhasú gőtét mindenképpen aqua-terráriumban tartsuk, mert ha nem biztosítunk neki szárazföldet, megfullad.
Az ember mellett élő macskák többsége általában finnyás és válogatós. Többségük nem hajlandó enni, ha az étel nem elég friss, ha túl meleg, túl hideg, ha valami zavaró körülmény van a közelben...
A jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj (Psittacus erithacus) hajlamos a stresszre, többsége rosszul tűri a hirtelen mozdulatokat, az idegen tárgyak megjelenését.
Mennyi ideig tart a kutyánál az első tüzelés? Mikor lesz a következő? Hogyan vehető észre szuka kutyánál, ha csendes tüzelése van?
A felsorolás hosszas lenne és nem lehet teljes. A papagáj egyen számára összeállított eleséget, vegyszermentes gyümölcsöket, kapjon vitamin és ásványianyag kiegészítést, zöldeleséget. Az emberi ételekből fajtól függően ehetnek kevés soványhúst, sajtot, háztartási kekszet(sokan ellenzik, mondván nincs hasznosítható tápanyagértéke, de a papagájok jelentős része szereti, jutalomfalatként etetve nem tudok káros hatásáról). A lényeg, hogy mindenből csak keveset kapjanak, a testtömegüknek megfelelően. Asztali sót, kristálycukrot kerülni kell.
Képről nehéz megállapítani, de nem valami szép. Vigye őt állatorvoshoz és kérjen egy bőrkaparék vizsgálatot. Szóba jöhet akár biopszia is, úgy pontosabb diagnózis kapható az elváltozott területről.
Kólikás a tünetek alapján. Mozgatni kell ilyenkor, nem hagyni lefeküdni. Nyalósó legyen előtte, lenmaggal lehet javítani a bélműködést. 2-3 evőkanál lenmagot le kell forrázni állni hagyni és a képződött zselés anyaggal együtt az abrakhoz keverni Ha nem javul szólni kell újra az állatorvosnak
Kedves Érdeklődő! Valószínűleg azért kerül ilyen állapotba, mert kint volt a természetben, felkészült a hibernációra. Általában 2-3 hét alatt kijönnek belőle, ha meleg helységben vannak (de nem közvetlen hősugárzó eszköz mellett). Ahogy írták is, mindig legyen mellette víz és élelem is. Ha lassanként nem normalizálódik a helyzet, mindenképpen vigyék el egy állatorvoshoz, de elvileg szépen fel kéne "épülnie". Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Kedves Érdeklődő! Látatlanban nem tudok semmilyen gyógymódot javasolni, pláne, hogy a kutyus szeméről van szó. Keressenek fel egy állatorvos kollégát. Kutyápolás: szemek