596. Öröklött vagy szerzett epilepszia?
Sok esetben fordulnak hozzám 8-10 év feletti (idős) kutyákkal, melyek az epilepsziás rohamok különböző típusait mutatják.
Sok esetben fordulnak hozzám 8-10 év feletti (idős) kutyákkal, melyek az epilepsziás rohamok különböző típusait mutatják.
A kínai tűzhasú gőtét vagy törpe tűzhasú gőtét mindenképpen aqua-terráriumban tartsuk, mert ha nem biztosítunk neki szárazföldet, megfullad.
Az ember mellett élő macskák többsége általában finnyás és válogatós. Többségük nem hajlandó enni, ha az étel nem elég friss, ha túl meleg, túl hideg, ha valami zavaró körülmény van a közelben...
A jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj (Psittacus erithacus) hajlamos a stresszre, többsége rosszul tűri a hirtelen mozdulatokat, az idegen tárgyak megjelenését.
Mennyi ideig tart a kutyánál az első tüzelés? Mikor lesz a következő? Hogyan vehető észre szuka kutyánál, ha csendes tüzelése van?
Kedves Gazdi! Így látatlanban elég nehéz megítélni, hogy mitől lehet még mindig hasmenésük a cicusoknak, de ha engem kérdez, én az egyik legfontosabbnak a táplálkozásuk átalakítását tartom! Írja, hogy jó minőségű táppal eteti őket. Ha a whiskas eledelekre gondol, akkor abban nem tudok Önnel egyetérteni, hogy ez jó minőségű eledel lenne ... :( Ha szeretne ezen változtatni, akkor pl. a következő linken található cica-ételeket javasolnám kipróbálásra: https://www.naturavetal.hu/shop/hu/felins-plus-termkek-macskaknak/hsrudak?xd41d8=161195dbaab47f05f2096e72e3b41f7d De ez még csak az egyik - ám nagyon fontos - része a terápiának. Amennyiben nem szeretné, hogy a cicák gyakran kapjanak antibiotikumot és egyéb - mellékhatásokkal is járó - kezeléseket, akkor választhatja az ún. szelíd gyógymódokat is, mint amilyen pl. a homeopátia. Ebben az esetben azonban mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség a homeopata állatorvossal. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessenek a kis páciensek. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425 Amit még házilag megtehet a tünetek csökkentése érdekében, az a vadsóska-mag tea, amiből maximum 5 napon át egy-egy dl-t kaphatnak a cicák. De ez is csak átmeneti javulást hozhat, ha nem derül ki, hogy valójában mi okozza a visszatérő hasmenést náluk. Az ok kiderítése, és ennek függvényében kialakított egyedre szabott terápia a legcélravezetőbb módja kis kedvencei mihamarabbi gyógyulásának. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos
Kedves Bettina! Sajnálom a cicust, de a pontos diagnózist csak boncolással lehetett volna megállapítani. Okozhatta pl. mérgezés, corona- (FIP), FeLV fertőzés vagy egyéb vírusos megbetegedés (akár kombinálva is)...
Kedves Gazdi! Mindenképp mutassa meg állatovosnak a kutyusut, aki vizsgálatok után pontos diagnózist tud felállítani és megfelelő kezelésben részesíti!
A tünetek alapján nyaki gerinc (porckorong, meszesedés pl.) problémára tudok gondolni. Nem fogja megúszni az állatorvosi vizsgálatot, röntgent, amihez nyugtatni/bódítani/altatni kell. Többféle nyugtatószer létezik, sokféle formában (paszta, tabletta, por stb.), amelyekkel valahogyan csak megoldható az a rendelői vizsgálat...
Kijáró macskáknak olyan kombinált oltást, amelyben a leukózis elleni oltóanyag is benne van, nem csak a macskanátha és panleukopenia vírusai ellen.