596. Öröklött vagy szerzett epilepszia?
Sok esetben fordulnak hozzám 8-10 év feletti (idős) kutyákkal, melyek az epilepsziás rohamok különböző típusait mutatják.
Sok esetben fordulnak hozzám 8-10 év feletti (idős) kutyákkal, melyek az epilepsziás rohamok különböző típusait mutatják.
A kínai tűzhasú gőtét vagy törpe tűzhasú gőtét mindenképpen aqua-terráriumban tartsuk, mert ha nem biztosítunk neki szárazföldet, megfullad.
Az ember mellett élő macskák többsége általában finnyás és válogatós. Többségük nem hajlandó enni, ha az étel nem elég friss, ha túl meleg, túl hideg, ha valami zavaró körülmény van a közelben...
A jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj (Psittacus erithacus) hajlamos a stresszre, többsége rosszul tűri a hirtelen mozdulatokat, az idegen tárgyak megjelenését.
Mennyi ideig tart a kutyánál az első tüzelés? Mikor lesz a következő? Hogyan vehető észre szuka kutyánál, ha csendes tüzelése van?
Én is a Sedalin oral gélt tudom javasolni erre a célra. Adagja: 1/2-1 ml/állat. Javaslom ételbe bekeverve inkább a nagyobb adagot beadni. Kb. 15 perc múlva hat, tehát nem kellene hagyni, hogy elkóboroljon. Húzzanak gumikesztyűt és vigyázzanak nagyon, nehogy megharapja Önöket. Ajánlatos rögtön be is oltatni veszettség ellen. A másik megoldás az altatópuskás ember, szerintem a szegedi állatkertben kell lenni ilyennek. Tessék esetleg felhívni Őket.
Azt, hogy mi a baja, nem tudom megmondani, ugyanis a legtöbb teknőcbetegségnek ehhez hasonló tünetei vannak. Csak alaposabb fizikális illetve (ha szükséges) műszeres vizsgálatokkal lehet pontosabban megítélni, hogy mi is lehet a baj, majd ezek ismeretében lehet elkezdeni a kezelést. Ezért célszerű lenne mihamarabb állatorvoshoz vinni.
Szándékosan fut neki vagy véletlenül? Mindig csak az ajtónak vagy másnak is nekimegy? Lát egyáltalán a csincsilla? Más probléma is van vele, vagy csak ezek a tünetek? A terráriumában jól tud tájékozódni? Ezekre a kérdésekre kellene választ kapni, hogy kicsit pontosabban meg lehessen ítélni, mi is lehet a probléma.
A fogínygyulladás oka lehet a leucosison kívül más is. Előfordulhat a vese elégtelen működése vagy Macska-Aids, FIV, fertőző hashártyagyulladás miatt is. Az ok kiderítése feltétlenül szükséges a kezelés megszabásához.
A picike ékszerteknősök sajnos nagyon esendőek. Ha nem esznek, annak nagyon sok oka lehet, leggyakoribb a kalcium/D-vitamin hiány. Ezért mindenképpen azonnal állatorvoshoz kellene vinni, ahol megvizsgálják és megfelelő kezelésben részesítik!