596. Öröklött vagy szerzett epilepszia?
Sok esetben fordulnak hozzám 8-10 év feletti (idős) kutyákkal, melyek az epilepsziás rohamok különböző típusait mutatják.
Sok esetben fordulnak hozzám 8-10 év feletti (idős) kutyákkal, melyek az epilepsziás rohamok különböző típusait mutatják.
A kínai tűzhasú gőtét vagy törpe tűzhasú gőtét mindenképpen aqua-terráriumban tartsuk, mert ha nem biztosítunk neki szárazföldet, megfullad.
Az ember mellett élő macskák többsége általában finnyás és válogatós. Többségük nem hajlandó enni, ha az étel nem elég friss, ha túl meleg, túl hideg, ha valami zavaró körülmény van a közelben...
A jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj (Psittacus erithacus) hajlamos a stresszre, többsége rosszul tűri a hirtelen mozdulatokat, az idegen tárgyak megjelenését.
Mennyi ideig tart a kutyánál az első tüzelés? Mikor lesz a következő? Hogyan vehető észre szuka kutyánál, ha csendes tüzelése van?
Ha a madarának túlnőtt a körme és a csőre, akkor azok biztonságos visszavágását bízza egy állatorvosra! Ha Ön ugyanis túlzottan visszavágja, akkor a sérülés a madár elpusztulásához is vezethet (könnyen elvérezhetnek a papagájok). Csőrkoptatónak a fenyőtobozt és a kalitkára felerősített fadarabkákat ajánlanám!
A jelenleg forgalomban lévő myxomatosis vakcinák sajnos nem elölt, csak gyengített vírust tartalmaznak, ezért előfordulhatnak oltási reakciók azokon az állatokon, amelyek immunrendszere valamiért meggyengült. Így a gyengített vírus is a myxomatosis tüneteit okozza (csomók a bőrben, pörkök a fülön). Ezek a tünetek általában néhány napon belül elmúlnak. Esetlegesen az is elképzelhető, hogy a nyuszi az oltás előtt fertőződött myxomatosissal, és az oltást a lappangási időben (a fertőződés és a betegség kitörése közti időben) kapta. Ilyenkor a megbetegedés az oltástól független, és sajnos nem is véd ellene a vakcina.
Azt sajnos nem tudom megjósolni, hogy hány kutyus lehet. Ezt talán ultrahang alapján lehet saccolni, de ahhoz már késő. A szukák ellés körüli ellátása és elletése elég széleskörű téma, a neten rengeteg cikket lehet ezzel kapcsolatban találni. A kiskutyáknak minél jobb gazdikat kell keresni és folyamatos kapcsolatot tartani az új gazdikkal, hogy minden rendben van-e.
Ha nincs hasmenése a tejtől, akkor ihatja, ha szereti. A joghurttal nem szokott gond lenni, sőt direkt jót tesz a bélflórájának. A ledarálás mehet, a gond ezzel csak az, hogy túl sok munkát jelent a gazdinak és a szilárd táp mechanikai fogkő-eltávolító szerepével sem lehet így számolni.
Az Advantix szerintem jó lesz! Nagyon ritkán okoz helyi viszketést, vakarózást. Ha ez mégis megtörténne, el kell vinni állatorvoshoz.