596. Öröklött vagy szerzett epilepszia?
Sok esetben fordulnak hozzám 8-10 év feletti (idős) kutyákkal, melyek az epilepsziás rohamok különböző típusait mutatják.
Sok esetben fordulnak hozzám 8-10 év feletti (idős) kutyákkal, melyek az epilepsziás rohamok különböző típusait mutatják.
A kínai tűzhasú gőtét vagy törpe tűzhasú gőtét mindenképpen aqua-terráriumban tartsuk, mert ha nem biztosítunk neki szárazföldet, megfullad.
Az ember mellett élő macskák többsége általában finnyás és válogatós. Többségük nem hajlandó enni, ha az étel nem elég friss, ha túl meleg, túl hideg, ha valami zavaró körülmény van a közelben...
A jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj (Psittacus erithacus) hajlamos a stresszre, többsége rosszul tűri a hirtelen mozdulatokat, az idegen tárgyak megjelenését.
Mennyi ideig tart a kutyánál az első tüzelés? Mikor lesz a következő? Hogyan vehető észre szuka kutyánál, ha csendes tüzelése van?
Nem baj. Ha az egyik férges, akkor a másik is az. Csak féreghajtóval lehet kiűzni a parazitákat.
A platti alapvetően igen békés faj, biztos, hogy ő volt a tettes? Ki lehetne egészíteni a platti csapatot 3-4 fősre úgy, hogy több legyen a nőstény, akkor talán nyugodtabbak lesznek és jobban érzik magukat, azoban ezzel várnék egyelőre. Hogy guppikat és főleg az algaevőt halálra tudja csipkedni.. Ez a tartott fajok közül inkább a xiphókra lenne jellemző, de ennyire túlzásba azok is ritkán esnek. Nem tudom mi alapján ítélte meg, hogy a platti volt a tettes, némi csipkelődés és kergetőzés önmagában semmit nem jelent, az elhullások és akváriumi körülmények pontosabb megfigyelésére és leírására volna szükség, ahhoz, hogy alaposabb következtetéseket lehessen levonni és megoldást találni a problémára.
A falkavezérség inkább nevelés, szoktatás és a kutyával való kölcsönös bizalom kiépítés kérdése, sokkal összetettebb dolog mint a "tanítás". A falkavezérség durvaság és erőszak nélkül is kialakítható és akkor jó falkavezér az ember, ha ezzel együtt egy kölcsönös partneri kapcsolat alakul ki a kutyájával. A falkavezérnek gyakorlatilag a legfőbb kiváltsága, hogy minden körülmények között ellenőrzése alatt tartanja, birtokolja azokat a dolgokat amelyek befolyásolhatják a dominanciát: • élelem • játék • komfort • testkontaktus Amikor ezeket a kutya, tiltakozás, ellenállás nélkül elfogadja az embertársától, akkor gyakorlatilag elismerte, elfogadta falkavezérének.
Az ivartalanítás nem lehet oka az aktivitás csökkenésének. Feltehető, hogy valamilyen sérülésből adódóan fáj a gerince, ezért nem szeret mozogni. Érdemes megnézetni állatorvossal, hogy nincs-e komoly baj.
Bizonyos fajtáknál, ha a fül lekonyul, a fülön növő szőr levágásával lehet azt tehermentesíteni, így nagyobb esélye van, hogy szépen fölálljon. A szőrt bármilyen fiatalon el lehet kezdeni vágni. A fülporc fiatal kutyáknál még erősödhet. Ahhoz, hogy ismét felálljon a kiskutya füle ajánlatos megfelelő Ca/P kiegészítőket adagolni, és nagyon jó tapasztalatok vannak a KORVIMIN arthro por adásával, melyet tartósan, kb. 3-4 hónapon át kell adni. Állatpatikákban kapható. Ha a kutyus füle "csak úgy" lekonyul, akkor annak kötés általi megtámogatásától (leukoplastos megragasztás) lehet eredményt várni. Ezt minél előbb el kell kezdeni.