6006. Szereti és érti a kutya, ha megpuszilod?
Ha te is azok közé a gazdik közé tartozol, akik szeretik puszilgatni a kutyájukat, most megtudhatod, egyáltalán, érti-e a kutyád, miért csókolgatod!
Ha te is azok közé a gazdik közé tartozol, akik szeretik puszilgatni a kutyájukat, most megtudhatod, egyáltalán, érti-e a kutyád, miért csókolgatod!
Milyen jelekből tudhatod, hogy a kutyád hőgutát kapott? Mit tehetsz azért, hogy megelőzd? Segítünk, hogy felelős gazdiként vigyázhass a kedvencedre!
Idős, mozgásukban korlátozott családtagjaink ellátása sokszor nem csak lelkileg, hanem fizikailag is megterhelő. A betegek emelése, mozgatása, mosdatása nem könnyű feladat.
Egyre többen vannak manapság, akik a vályogházak felújítása mellett döntenek ahelyett, hogy lebontanák azokat és teljesen új konstrukciót emelnének a helyükre. A magyar falvak még mindig tele vannak az ilyen, fehérre meszelt agyag falakkal és földpadlóval ellátott épületekkel. Ezeket sokszor gyakorlatilag potom áron lehet megvásárolni. Ilyenkor pedig felmerül a kérdés, hogy mi legyen ezzel a ritkasággal: le kell bontani az alapokig vagy érdemes modernizálni?
A macskás videók keresési találatra több tízezer kisfilm bukkan fel a keresőben. A közösségi portálok tele vannak az állatian aranyos, olykor pedig könnycsatornákat megdolgoztatóan vicces képsorokkal. De kiből válhat videósztár? Milyen fajtájú macskák a leginkább nézettek? Kiknek érdemes beélesíteni otthon a kamerát néhány állati felvétel reményében?
Nimfapapagájoknak (és minden hasonló méretű papagájnak) 25x25x40 cm-es odú ajánlott. A bebújó nyílás átmérője 7-8 cm legyen.
Általában visszanő. Ez csak akkor nem történik meg, ha sérültek a körömtermelő sejtek is. Ez mélyebbre ható, roncsoló sérülés esetén fordulhat csak elő.
Befogott "vad" állatokat nagyon nehéz felnevelni. Nehéz biztosítani számukra az optimális táplálékot, környezetet. Másrészt a természetben az is előfordul, hogy a gyengébb, beteges egyedeket kilökik az erősebbek, egészségesek. Ezt hívják természetes szelekciónak. Én ilyen okokra gondolok az elhullásokkal kapcsolatban.
Meg lehet próbálni, de véleményem szerint egy ellenkező nemű társ lenne neki a legjobb. Az összeszoktatás idejére külön kalitkában, egymás mellett tartsa őket. Ha a reakciók pozitívak, utána kerüljenek egy kalitkába. Ne vásároljon túl fiatal madarat, inkább egy idősebb tojót válasszon a régi mellé.
Nekem volt egy 15 éves hím zebrapintyem! A nőstények "cserélődtek" csak mellette. Szerintem jól meglesz a két nő a két férfival és kb. hasonló méretű, de más pintyfélékkel lehet őket együtt tartani. Ha megvan a konkrét kiválasztott típus, akkor mindenképp érdeklődni kell a tulajdonságairól, tartási körülményeiről!