6006. Szereti és érti a kutya, ha megpuszilod?
Ha te is azok közé a gazdik közé tartozol, akik szeretik puszilgatni a kutyájukat, most megtudhatod, egyáltalán, érti-e a kutyád, miért csókolgatod!
Ha te is azok közé a gazdik közé tartozol, akik szeretik puszilgatni a kutyájukat, most megtudhatod, egyáltalán, érti-e a kutyád, miért csókolgatod!
Milyen jelekből tudhatod, hogy a kutyád hőgutát kapott? Mit tehetsz azért, hogy megelőzd? Segítünk, hogy felelős gazdiként vigyázhass a kedvencedre!
Idős, mozgásukban korlátozott családtagjaink ellátása sokszor nem csak lelkileg, hanem fizikailag is megterhelő. A betegek emelése, mozgatása, mosdatása nem könnyű feladat.
Egyre többen vannak manapság, akik a vályogházak felújítása mellett döntenek ahelyett, hogy lebontanák azokat és teljesen új konstrukciót emelnének a helyükre. A magyar falvak még mindig tele vannak az ilyen, fehérre meszelt agyag falakkal és földpadlóval ellátott épületekkel. Ezeket sokszor gyakorlatilag potom áron lehet megvásárolni. Ilyenkor pedig felmerül a kérdés, hogy mi legyen ezzel a ritkasággal: le kell bontani az alapokig vagy érdemes modernizálni?
A macskás videók keresési találatra több tízezer kisfilm bukkan fel a keresőben. A közösségi portálok tele vannak az állatian aranyos, olykor pedig könnycsatornákat megdolgoztatóan vicces képsorokkal. De kiből válhat videósztár? Milyen fajtájú macskák a leginkább nézettek? Kiknek érdemes beélesíteni otthon a kamerát néhány állati felvétel reményében?
Biztos, hogy betegség. Talán allergiás alapon induló bőrgyulladás. Ilyenkor célszerű elvinni állatorvoshoz.
1. A tüzelés jelei: duzzadt péraajk és vércsöppek megjelenése. 2. Majd bemegy a házba, ha akar. Emiatt kár aggódni. :) Egy skót juhász nehezen fázik meg, még télen sem. Talán csak ha tartósan átázik a bundája. Nekünk komondorunk van és soha életében nem ment be a házába, csak játszadozási célból. 3. Macskáknál ritka az ellési komplikáció, általában szépen lezajlik magától. Bár a biológia útjai mindig kifürkészhetetlenek. Ha bármi problémát észlelnek, irány az állatorvos!
Remélem, nem. Amit lehet, valószínűleg megtettek. Előbb-utóbb úgyis utcára, kutyák közé kell mennie.
Az ékszerteknősök és általában a teknősök esetében érvényes az a szabály, hogy mindenáron kerülni kell a stresszt. A teknős természetes körülmények között fél minden nála nagyobb állattól, így az embertől is. Megfelelő szoktatással a félelem legyőzhető. Viszont ha túlságosan gyakran kerül teknősünk stresszhelyzetbe, az egyáltalán nem tesz neki jót!
1,5 évesen kicsit korai lehetett az ellés számára. Bár van kutya, amelyik felneveli a kölykeit 1 évesen is. Ilyen esetben, mint ami az Önök helyzete, a kicsiket mesterségesen kell felnevelni. Állatpatikákban és állateledel boltokban kölyökkutya felneveléséhez alkalmas tejpor beszerezhető.