6006. Szereti és érti a kutya, ha megpuszilod?
Ha te is azok közé a gazdik közé tartozol, akik szeretik puszilgatni a kutyájukat, most megtudhatod, egyáltalán, érti-e a kutyád, miért csókolgatod!
Ha te is azok közé a gazdik közé tartozol, akik szeretik puszilgatni a kutyájukat, most megtudhatod, egyáltalán, érti-e a kutyád, miért csókolgatod!
Milyen jelekből tudhatod, hogy a kutyád hőgutát kapott? Mit tehetsz azért, hogy megelőzd? Segítünk, hogy felelős gazdiként vigyázhass a kedvencedre!
Idős, mozgásukban korlátozott családtagjaink ellátása sokszor nem csak lelkileg, hanem fizikailag is megterhelő. A betegek emelése, mozgatása, mosdatása nem könnyű feladat.
Egyre többen vannak manapság, akik a vályogházak felújítása mellett döntenek ahelyett, hogy lebontanák azokat és teljesen új konstrukciót emelnének a helyükre. A magyar falvak még mindig tele vannak az ilyen, fehérre meszelt agyag falakkal és földpadlóval ellátott épületekkel. Ezeket sokszor gyakorlatilag potom áron lehet megvásárolni. Ilyenkor pedig felmerül a kérdés, hogy mi legyen ezzel a ritkasággal: le kell bontani az alapokig vagy érdemes modernizálni?
A macskás videók keresési találatra több tízezer kisfilm bukkan fel a keresőben. A közösségi portálok tele vannak az állatian aranyos, olykor pedig könnycsatornákat megdolgoztatóan vicces képsorokkal. De kiből válhat videósztár? Milyen fajtájú macskák a leginkább nézettek? Kiknek érdemes beélesíteni otthon a kamerát néhány állati felvétel reményében?
Remélhetőleg visszajön a cica! Többször előfordult már, hogy macskák több nap, esetleg több hét kóborlás után hazaértek (mikor valaki magával vitte a gazdátlannak vélt állatot, ám az hazatalált). Az is lehet, hogy hétvégén véletlenül bezárták egy épületbe. Ilyenkor szerencsére elég sokáig bírják a megpróbáltatásokat, akár 1 hét bezárás után is hazaszaladnak! Mindenképpen keresni kell mindenfele, hangosan kiáltva a nevét és érdemes sok helyre "falragaszokat" is kitenni az utcákon és az állatorvosi rendelőkben is. Remélem mihamarabb előkerül a cica.
Valószínű, hogy köldöksérve van. Ha nem fájdalmas, és jó az állat általános állapota, akkor nem kell bántani. Egyébként csak műtéttel oldható meg.
Sajnos ezt vizsgálat nélkül nagyon nehéz megmondanom. Allergiás, de akár parazitás megbetegedés is lehet. Javaslatom, hogy mielőbb keressen fel vele egy állatorvost, mielőtt súlyosbodna a baj.
A hasterime növekedésnek számos oka lehet, a kutyáknál a májbetegség nem nagyon jár ascitessel. Alapos és sürgős orvosi kivizsgálás szükséges!
Erre a kérdésre válaszom rövid: a hüllők nem szoktak a víz aljára tojást rakni, főleg nem a teknősök, hiszen a partra rakják a tojásaikat! A másfél méter mély tó nem minden teknősnek elég mély az áttelelésre!