6036. Így jelzi a kutyád, ha fél a vihartól
A kutyák rendszerint sokkal előbb megérzik a vihart, mint ahogy mi, emberek egyáltalán megtapasztalnánk. Ezek a félelem jelei, ne hagyd őket figyelmen kívül!
A kutyák rendszerint sokkal előbb megérzik a vihart, mint ahogy mi, emberek egyáltalán megtapasztalnánk. Ezek a félelem jelei, ne hagyd őket figyelmen kívül!
Egy kutyatartó előtt sem ismeretlen a szívféreg fogalma, még akkor sem, ha volt olyan szerencsés, hogy kis kedvencét eddig elkerülte a baj. Számos lehetőség áll rendelkezésünkre megelőzni a szívférgességet, de akkor sem kell kétségbe esnünk, ha kezeléséről kell gondoskodnunk.
A nőket gyakran hasonlítják össze az őshonos teremtményekkel, a macskákkal.
Miért más egy vörösfenyő hajópadló, mint bármilyen más padlózat? Nehéz megmagyarázni… Inkább látni és érezni kell. A vörösfenyő anyaga, megjelenése és kisugárzása már önmagában a kifinomult stílus és prémiumminőség érzetét adja át. Jó ránézni, megnyugtató a közelében lenni és szinte érezni, ahogy magabiztosan uralja a teret. De vajon minek köszönheti a különleges tulajdonságait?
A megfelelő méretű és kialakítású táska kiválasztására érdemes nagy hangsúlyt helyezni. Elvégre korántsem mindegy, hogy van-e elég hely benne ahhoz, hogy minden fontos holminkat bele tudjuk tenni. Emellett pedig az sem mellékes, hogy a táskánk illik-e a ruhánkhoz, cipőnkhöz. Sok esetben a divatos hátizsák a lehető legjobb választás.
A leírásból sok minden kiderül, de vannak azért még tisztázatlan kérdések. 2 éves macskánál sok minden szóba jöhet már a háttérben. A legnagyobb baj szerintem jelenleg az, hogy még mindig nincs pontos diagnózis, és valójában nem tudni, hogy mi is a baja a cicájának. A megoldás csak az lehet, hogy el kell vinni egy olyan rendelőbe, ahol teljesen ki tudják vizsgálni (vérvétel laborra, vizelet vizsgálat, hasi ultrahang, stb...) Eközben persze közben folyamatosan kezelni is kell mindaddig tünetileg, amíg nem lesz oktani diagnózis. Azt, hogy meg fog-e gyógyulni, nem lehet megmondani.
A rózsaszín zákocska a hüvely nyálkahártyájának kitüremkedése lehet. Meg kellene mutatni állatorvosnak!
Kutyája és a hely kialakítása válogatja, … nincs egyetlen, minden helyzetre érvényes szabály. Mind a kettőnek vannak előnyei is és hátrányai is. - Ha az ágy mellett van, - kényelmesebben kezelhető az éjszaka folyamán, ha szükséges. - Ha nincs az ágy mellett, - nagyobb az esély arra, hogy hatékonyabban szokja meg a végleges helyet.
Szerintem nem depressziós a cicus. Többféle betegségnek is lehet tünete, amit Ön említett, általában a láztól szoktak szédelegni... Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak!
Kedves Adrienn! Azt, hogy esetleg mi történt vele, csak ő tudná megmondani... Én traumás (ütés, húzdás, zúzódás) eredetűnek gondolom a problémát. Embereknek adható fájdalomcsillapítót ne adjon neki, viszont ha nem javulna vagy rosszabbodna állapota, feltétlen vigye állatorvoshoz!