6036. Így jelzi a kutyád, ha fél a vihartól
A kutyák rendszerint sokkal előbb megérzik a vihart, mint ahogy mi, emberek egyáltalán megtapasztalnánk. Ezek a félelem jelei, ne hagyd őket figyelmen kívül!
A kutyák rendszerint sokkal előbb megérzik a vihart, mint ahogy mi, emberek egyáltalán megtapasztalnánk. Ezek a félelem jelei, ne hagyd őket figyelmen kívül!
Egy kutyatartó előtt sem ismeretlen a szívféreg fogalma, még akkor sem, ha volt olyan szerencsés, hogy kis kedvencét eddig elkerülte a baj. Számos lehetőség áll rendelkezésünkre megelőzni a szívférgességet, de akkor sem kell kétségbe esnünk, ha kezeléséről kell gondoskodnunk.
A nőket gyakran hasonlítják össze az őshonos teremtményekkel, a macskákkal.
Miért más egy vörösfenyő hajópadló, mint bármilyen más padlózat? Nehéz megmagyarázni… Inkább látni és érezni kell. A vörösfenyő anyaga, megjelenése és kisugárzása már önmagában a kifinomult stílus és prémiumminőség érzetét adja át. Jó ránézni, megnyugtató a közelében lenni és szinte érezni, ahogy magabiztosan uralja a teret. De vajon minek köszönheti a különleges tulajdonságait?
A megfelelő méretű és kialakítású táska kiválasztására érdemes nagy hangsúlyt helyezni. Elvégre korántsem mindegy, hogy van-e elég hely benne ahhoz, hogy minden fontos holminkat bele tudjuk tenni. Emellett pedig az sem mellékes, hogy a táskánk illik-e a ruhánkhoz, cipőnkhöz. Sok esetben a divatos hátizsák a lehető legjobb választás.
Kedves Gazdi! Mivel nincs feltüntetve, hogy az antibitikum vizsgálatok milyen baktériumra vonatkoznak, így sajnos nem lehet mit mondani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Sajnos nem tudok megnyugtató választ adni, pontosabban semmilyen választ nem tudok adni. Ez tipikusan olyan probléma, amit csak nagyon alapos vizsgálatok után és sok évi tapasztalattal a háttérben lehetne megválaszolni. Interneten feltéve a kérdését erre nem lehet (pontosabban nem is szabad) semmit mondani. Ez ugyanis egyszerűen kóklerség lenne!
Valószínüleg a központi idegrendszert, egyensúlyszervet érintő fejlődési rendellenesség. Ha a kolléga kezelésére sem javul, akkor tényleg nem jók a kilátások...
Sok minden szóba jöhet: ideg-, izom-, ízületprobléma stb. Szükség lenne egy alapos fizikális- és röntgenvizsgálatra. Keressen fel egy ortopédiában jártasabb állatorvos kollégát!
A jódpótláshoz valóban megoldás lehet az alkalmankénti Betadin használat. Érdemes kúraszerűen havonta egyszer, 3-4 egymást követő napon át 1-2 csepp/liter adagolásban az ivóvízbe tenni. Nagyobb dózisban, pl. 1 csepp/dl arányban is keverhető, de előfordulhat, hogy az intenzívebb íze miatt nem iszák meg a madarak. A jód fertőtlenítő hatást is fejt ki a szervezet működéséhez szükséges hozzájárulás mellett, de túladagolva kipusztíthatja a bélflórát. Gyógyszeres, vitaminos ivóvízbe ne tegyük, a kúra után kedvező hatású egy 4-7 napos probiotikumos (pl.Laktiferm, vagy magyar gyártmányú megfelelője az Agroferm) ivókúra is.