6036. Így jelzi a kutyád, ha fél a vihartól
A kutyák rendszerint sokkal előbb megérzik a vihart, mint ahogy mi, emberek egyáltalán megtapasztalnánk. Ezek a félelem jelei, ne hagyd őket figyelmen kívül!
A kutyák rendszerint sokkal előbb megérzik a vihart, mint ahogy mi, emberek egyáltalán megtapasztalnánk. Ezek a félelem jelei, ne hagyd őket figyelmen kívül!
Egy kutyatartó előtt sem ismeretlen a szívféreg fogalma, még akkor sem, ha volt olyan szerencsés, hogy kis kedvencét eddig elkerülte a baj. Számos lehetőség áll rendelkezésünkre megelőzni a szívférgességet, de akkor sem kell kétségbe esnünk, ha kezeléséről kell gondoskodnunk.
A nőket gyakran hasonlítják össze az őshonos teremtményekkel, a macskákkal.
Miért más egy vörösfenyő hajópadló, mint bármilyen más padlózat? Nehéz megmagyarázni… Inkább látni és érezni kell. A vörösfenyő anyaga, megjelenése és kisugárzása már önmagában a kifinomult stílus és prémiumminőség érzetét adja át. Jó ránézni, megnyugtató a közelében lenni és szinte érezni, ahogy magabiztosan uralja a teret. De vajon minek köszönheti a különleges tulajdonságait?
A megfelelő méretű és kialakítású táska kiválasztására érdemes nagy hangsúlyt helyezni. Elvégre korántsem mindegy, hogy van-e elég hely benne ahhoz, hogy minden fontos holminkat bele tudjuk tenni. Emellett pedig az sem mellékes, hogy a táskánk illik-e a ruhánkhoz, cipőnkhöz. Sok esetben a divatos hátizsák a lehető legjobb választás.
Szerintem valami galiba történhetett a lepóval. Úgy tudom, hogy petét raknak és ősszel el is pusztulnak, majd tavasszal kikel az "utód". (Már ha jól tudom.. :)) Én rábíznám a természetre, vagy legfeljebb bevinném valami fagymentes barlangba vagy pincébe, hátha mégis túléli. Ennél biztosan szakszerűbb infókat is lehet találni a Google segítségével :)
A díszhalak többsége trópusi eredetű, ezért a hőmérséklet mint környezeti tényező nagyon fontos a számukra. A levegőztető kikapcsolása is problémát jelent, hiszen éjjel az akvárium növényei nem termelnek oxigént, sőt oxigént vonnak el a halak elől. Ezek a nem megfelelő tartási körülmények sajnos oda vezethetnek, hogy az akváriumben élő halak ellenálóképessége legyengül, fogékonnyá válnak a különféle betegségekre. Úgy gondolom, ezen stresszorok kiküszöbölésével javítani lehet a helyzeten, de fontos lenne tudni azt is, hogy milyen kórok áll a halak pusztulása mögött. Ehhez vizsgálat szükséges. Azt tanácsolom, hogy vedd fel a kapcsolatot dr. Baska Ferenc állatorvossal, aki a legkiválóbb szakember ebben a tudományágban. Elérhetősége: fbaska@univet.hu és www.baska.doctor.hu.
Azt tanácsolom, hogy ne csak szárított hallal etesd őket, hanem keress nekik olyan eledelt, amelyik lesüllyed a vízben (pl. tubifex).
Szerintem az állat forgalmazójának (állatkereskedés) kell a megfelelő engedélyeket bemutatni, átadni, amikor ilyen állatot vásárolunk. Így nyilván az ár már tartalmazza a beszerzési költségeket is. Egyébiránt (a téma bonyolultsága miatt) például a következőket javasolnám elolvasni az interneten: http://www.teknos.hu/torv/81998.htm http://vam.gov.hu/displayDoc.do?docId=1967
Elképzelhető, hogy beteg a kiscica (soványodik, nem eszik...), biztonság kedvéért ezért el kellene vinni állatorvoshoz, amíg még nem késő. Nem hinném, hogy ilyen fiatal korban már válogatós lenne a kiscica és ezért nem akarna enni...