6036. Így jelzi a kutyád, ha fél a vihartól
A kutyák rendszerint sokkal előbb megérzik a vihart, mint ahogy mi, emberek egyáltalán megtapasztalnánk. Ezek a félelem jelei, ne hagyd őket figyelmen kívül!
A kutyák rendszerint sokkal előbb megérzik a vihart, mint ahogy mi, emberek egyáltalán megtapasztalnánk. Ezek a félelem jelei, ne hagyd őket figyelmen kívül!
Egy kutyatartó előtt sem ismeretlen a szívféreg fogalma, még akkor sem, ha volt olyan szerencsés, hogy kis kedvencét eddig elkerülte a baj. Számos lehetőség áll rendelkezésünkre megelőzni a szívférgességet, de akkor sem kell kétségbe esnünk, ha kezeléséről kell gondoskodnunk.
A nőket gyakran hasonlítják össze az őshonos teremtményekkel, a macskákkal.
Miért más egy vörösfenyő hajópadló, mint bármilyen más padlózat? Nehéz megmagyarázni… Inkább látni és érezni kell. A vörösfenyő anyaga, megjelenése és kisugárzása már önmagában a kifinomult stílus és prémiumminőség érzetét adja át. Jó ránézni, megnyugtató a közelében lenni és szinte érezni, ahogy magabiztosan uralja a teret. De vajon minek köszönheti a különleges tulajdonságait?
A megfelelő méretű és kialakítású táska kiválasztására érdemes nagy hangsúlyt helyezni. Elvégre korántsem mindegy, hogy van-e elég hely benne ahhoz, hogy minden fontos holminkat bele tudjuk tenni. Emellett pedig az sem mellékes, hogy a táskánk illik-e a ruhánkhoz, cipőnkhöz. Sok esetben a divatos hátizsák a lehető legjobb választás.
Ez is a cicákra jellemző viselkedés egyik formája. Nem szereti, ha túlságosan szeretgetik, simogatják. Erre mondjuk, hogy "magának való" cicánk van. Nem minden macska ölbeülős-domorbolós szőrcsomó. Perzsa macskáknál az utóbbi időben sajnos gyakrabban lehet találkozni amolyan "maguknak való" viselkedéssel megáldott egyedekkel. Ennek az egyik hátulütője, hogy nem lehet rendesen gondozni, időről időre öszecsomosodik a szőre és le kell nyírni. Ez kellemetlen a cicának, gazdinak egyaránt és egyre nehezebben tolerálja a beavatkozásokat a cica.
Magyarországon a nemzetközi szabványoknak megfelelő chipeket és leolvasókat használunk. Ezek jelzése: ISO 11784 és ISO 11785. Ilyet kellene beültetni a cicákba is.
A kutya szokatlan viselkedésének több oka is lehet. Bármelyiket nézzük, mindegyik a korára utalhat. Idősebb korban kialakulhat egy szelíd-erőszakos viselkedés, amit nem tud vagy nem is akar kontrollálni. Az időérzéke felborul, a viselkedése egyre szeszélyesebb. Lehet kezdődő idegrendszeri elváltozása, ami így jelentkezik, hasonló a pótcselekvéshez. Akkor játszik, amikor igénye van rá, és ehhez hozzájárul, hogy este hűvös van, nappal pedig a meleg elnyomja, a frontok is befolyásolják. Utalhat szívproblémára is, és nagy az esélye, ha erős lihegéssel jár a kedvetlenség a nappali séta közben, esetleg sokat iszik. Jó lenne egy állatorvos véleményét is kikérdezni, esetleg elvégeztetni egy-két vizsgálatot. Azt tudom ajánlani, hogy próbálják nappal egy kicsit erőltetni a mozgást, még ha nem is olyan aktív, a játékot az esti vagy kora reggeli időre beosztani. Az esti mozgás után etetni, utána már csak egy kis levezető mozgás, hogy a dolgát elvégezhesse. Éjszaka szigorúan a helyére kell küldeni, akkor is, ha egy kicsit megsértődik. Legyen türelmes, de határozott.
Egyszerűen nyálzik és az kifolyik a szájából. Sok kutya van ezzel így. Ivás után is gyakori jelenség, hogy sok vizes nyál ürül a száj két oldalán. Szerintem aggodalomra nincs ok.
Kérdése alapján nem tudtam rájönni, hogy a vérvétel milyen célzattal történt. Ha vérvizsgálat céljára vették a vért, akkor inkább egy egyszerű vizsgálat árát fedezi ez az összeg (pl. általános vérkép és néhány biokémiai paramétervizsgálat, vagy egy konkrét teszt). Ha csak azért vették a vért, hogy utána kiöntsék, akkor tényleg elég magas az ár.