601. Hogyan ápold beteg görényedet?
Egy beteg görény ápolása kihívásokkal teli és néha ijesztő feladat lehet. Ilyenkor nagyon fontos, hogy figyelj rá és szeretgesd!
Egy beteg görény ápolása kihívásokkal teli és néha ijesztő feladat lehet. Ilyenkor nagyon fontos, hogy figyelj rá és szeretgesd!
Gyere és öltöztesd be kutyádat, no meg persze magadat és nevettesd meg a Vizsla Túra többi tagját!
Japán eddig úgy kerülte meg az IWC bálnavadászati moratóriumát, hogy az Antarktiszon és a Csendes-óceán északi részén is vadászott, azt állítva, hogy az elejtett a bálnákat a tudomány érdekében kell megölni.
Az aranyhal (Carassius auratus auratus) tartásához nagy méretű (legalább 100-200 literes) akvárium szükséges. A gömbakváriumot pedig felejtsük el, az aranyhal nem szereti!
Minden műtétre kerülő beteg állatot a rá egyedileg megszabott módon kell elaltatni. Más-más módon nyugtathatók az idős, beteg, és a nagyon fiatal állatok.
Amennyiben nem tudják megoldani, hogy a tyúkok biztonságosan, a kutya számára nem láthatóan el legyenek választva, … az esélyük szinte nulla. Két különböző állatfaj (az egyik egy növényevő/ a másik egy ragadozó húsevő) összeszoktatása csak akkor igazán eredményes ha mind a két állat kölyök korától szakszerűen irányítva tanulja a közös élettérben való életet.
Valószínű, hogy a vízminőségből/elégtelen szűrésből fakadnak a problémák.
A sárgás orrfolyást valószínűleg valamilyen baktériumos fertőzés okozza. Vigye el állatorvosához, és kérjen mikrobiológiai vizsgálatot. Mintát vesznek az orr váladékból és laboratóriumban kitenyésztik a kórokozót, megnézik melyik antibiotikummal kezelendő.
Kedves Mónika! A krónikus betegségek kezelése szelíd módszerekkel, mint amilyen például a homeopátia, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést ígényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos kezelésben részesülhessenek a kis páciensek: a betegség előzményei, lehetséges kiváltó okok, jelenlegi ill. korábbi tünetei, mi javít, mi ront a kutyus állapotán, lelki-pszichés tünetek, sajátosságok, és így tovább. Ezért mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség az állatorvossal. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a terápiát. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, javaslom, hogy személyesen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki egyedileg (!) a legmegfelelőbb szert / szereket ki tudja választani kedvence számára. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06209284425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Brulu, Az axolotl előbb utóbb meg fogja próbálni megenni a gőtét.. vagy annak végtagjait, abban nem vagyok biztos, h ha ez sikerül neki, mennyire éli túl az axolotl a gőte toxinjait... így én nem erőltetném a dolgot... Üdv-Éva