601. Hogyan ápold beteg görényedet?
Egy beteg görény ápolása kihívásokkal teli és néha ijesztő feladat lehet. Ilyenkor nagyon fontos, hogy figyelj rá és szeretgesd!
Egy beteg görény ápolása kihívásokkal teli és néha ijesztő feladat lehet. Ilyenkor nagyon fontos, hogy figyelj rá és szeretgesd!
Gyere és öltöztesd be kutyádat, no meg persze magadat és nevettesd meg a Vizsla Túra többi tagját!
Japán eddig úgy kerülte meg az IWC bálnavadászati moratóriumát, hogy az Antarktiszon és a Csendes-óceán északi részén is vadászott, azt állítva, hogy az elejtett a bálnákat a tudomány érdekében kell megölni.
Az aranyhal (Carassius auratus auratus) tartásához nagy méretű (legalább 100-200 literes) akvárium szükséges. A gömbakváriumot pedig felejtsük el, az aranyhal nem szereti!
Minden műtétre kerülő beteg állatot a rá egyedileg megszabott módon kell elaltatni. Más-más módon nyugtathatók az idős, beteg, és a nagyon fiatal állatok.
Kedves Mónika! Ne nézze tétlenül, hogy szenved a kiscicája, azonnal vigye állatorvoshoz!!!!!
A pontos diagnózist bakteriológiai vizsgálat tudná megadni. A bélrendszer fertőzéseire általában hatékony a Tetran, de ha nincs változás ajánlott a célzott kivizsgálás. A folyadék ürítés mögött a nagy mértékű folyadékfelvétel állhat, amit a meleg időjárás is okozhat. Az eleségek közül csak a száraz magkeveréket kellene etetni a tünetek megszűnéséig. Kevés lágyeleséget lehetne még adni, melyet por alakú orvosi szénnel kell megszórni a hasmenéses tünet megállítása céljából.
A leírásból azt veszem ki, hogy a kutyájuk álmából riad fel ilyenkor. Ennek sokféle oka lehet (akár az is, hogy "csak" álmodott valamit), de ebben eligazodni csak akkor lehetne valamennyire, ha éppen akkor ott lennének mellette, mert akkor lehetne látni, hogy nagyjából mi is történik ilyenkor. Az sem kizárt, hogy álmában egy enyhébb epilepsziás roham zajlik le ilyenkor (erre a vizeletürítés miatt gondolnék). Egyelőre nem hiszem, hogy lenne megoldás, figyelni kell, gyűjteni az információkat.
Kedves Kérdező! Nagyon nehezet kérdezet,látni kéne a beteget és több speciális vizsgálat elvégzése után lehetne korrekt kórjóslatot mondani. Javaslom a kezelő állatorvosnak tegye fel ezt a kérdést. Dr.Puskás Gábor
Szabályosan akkor utazhat egy kutya külföldre ha legkorábban 3 hónapos korban beoltották veszettség ellen és az oltás óta legalább 21 nap eltelt.Ez az általános szabály,ettől a különböző országok eltérő követelményeket is támaszthatnak.