601. Hogyan ápold beteg görényedet?
Egy beteg görény ápolása kihívásokkal teli és néha ijesztő feladat lehet. Ilyenkor nagyon fontos, hogy figyelj rá és szeretgesd!
Egy beteg görény ápolása kihívásokkal teli és néha ijesztő feladat lehet. Ilyenkor nagyon fontos, hogy figyelj rá és szeretgesd!
Gyere és öltöztesd be kutyádat, no meg persze magadat és nevettesd meg a Vizsla Túra többi tagját!
Japán eddig úgy kerülte meg az IWC bálnavadászati moratóriumát, hogy az Antarktiszon és a Csendes-óceán északi részén is vadászott, azt állítva, hogy az elejtett a bálnákat a tudomány érdekében kell megölni.
Az aranyhal (Carassius auratus auratus) tartásához nagy méretű (legalább 100-200 literes) akvárium szükséges. A gömbakváriumot pedig felejtsük el, az aranyhal nem szereti!
Minden műtétre kerülő beteg állatot a rá egyedileg megszabott módon kell elaltatni. Más-más módon nyugtathatók az idős, beteg, és a nagyon fiatal állatok.
Kedves Gazdi! Ő ugyan nem gödöllői, de nagyon jó, érdemes lenne megmutatni neki a kutyust: http://www.kutyadaganat.com/ Egyéb terápia: Szelíd kezelés >>
A leírás és a véleményem alapján nem tűnik betegségnek ezért kezelést sem igényel. Ha biztosra akar menni akkor egy teljes kivizsgálást kell csináltatni,a laborvizsgálatok a klinikai tünetekben nem jelentkező elváltozásokat is jelzik.
Szerintem nem lehet "túladagolni", eheti minden nap, de szerencsésebbnek tartom, ha más tápot vagy táplálékot is ad neki. Emellett még kaphat egyéb "bélsárlágyító" gyógyszereket, táplálékkiegészítőket (pl. Laevolac-Lactulose syrup) is.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Kedves Gazdi! Gyakori kérdés, ezért írtunk róla cikket, ajánlom figyelmébe:Mikor lehet "utcára vinni" a kiskutyát? >>