601. Hogyan ápold beteg görényedet?
Egy beteg görény ápolása kihívásokkal teli és néha ijesztő feladat lehet. Ilyenkor nagyon fontos, hogy figyelj rá és szeretgesd!
Egy beteg görény ápolása kihívásokkal teli és néha ijesztő feladat lehet. Ilyenkor nagyon fontos, hogy figyelj rá és szeretgesd!
Gyere és öltöztesd be kutyádat, no meg persze magadat és nevettesd meg a Vizsla Túra többi tagját!
Japán eddig úgy kerülte meg az IWC bálnavadászati moratóriumát, hogy az Antarktiszon és a Csendes-óceán északi részén is vadászott, azt állítva, hogy az elejtett a bálnákat a tudomány érdekében kell megölni.
Az aranyhal (Carassius auratus auratus) tartásához nagy méretű (legalább 100-200 literes) akvárium szükséges. A gömbakváriumot pedig felejtsük el, az aranyhal nem szereti!
Minden műtétre kerülő beteg állatot a rá egyedileg megszabott módon kell elaltatni. Más-más módon nyugtathatók az idős, beteg, és a nagyon fiatal állatok.
Az, ami a kutya bőrében benne maradt a kullancs szájszervéből, bajt már nem fog okozni, néhány napon belül vagy kilökődik (egy kis gennyes pattanás formájában), vagy eltokolódik. A nagyobb probléma azonban az, hogy a nem túl sikeres kullancs kivétel miatt könnyen elképzelhető, hogy miközben próbálták kiszedni, a kullancs testében lévő vért lehet, hogy sikerült belepumpálni a kutyába. Ez okozhat később gondokat, főleg akkor, ha a kullancs fertőzött volt, és emiatt valamelyik kullancs által terjesztett betegség alakulhat ki a kutyájukban. Figyeljék a következő hetekben és ha bármi gyanúsat észlelnek a viselkedésében, produktumaiban, vigyék állatorvoshoz (vagy hívják ki), és ezt a mostani történést ne felejtsék elmondani neki! Olvass tovább! Kullancs okozta babéziózis tünetei kutyáknál
Érdemes lenne elmenni szemészetre, ahol tényleg speciálisan ezzel foglalkoznak. Őket ajánljuk: http://www.kisallatdoki.hu/hirek/cikkek/macska-es-kutya-szemeszet
akár kullancs okozta babézia is lehet (ha mehet kullancs a kutyába), ami végzetes is lehet. Érdemes lenne elvinni a kutyust állatorvoshoz.
Ha Önnek ilyen tünetei lennének, nem menne el orvoshoz? A kiskutyát is el kellene vinni.. A leírtak alapján majdnem biztos, hogy a kiskutyának vírusos fertőző betegsége van. Ebben az életkorban a legfogékonyabbak erre, ha nincsenek megfelelően beoltva, szinte törvényszerű, hogy elkapják valamelyiket. Arról azonban, hogy konkrétan miről van szó, csak az alapos vizsgálatuk után lehetne nyilatkozni. Tudni kell azonban, hogy az ilyen betegségek pár óra alatt is jelentős állapot romlással járnak, és ha nem viszi előt állatorvoshoz, lehet, hogy holnap már késő lesz! Házilagos próbálkozásoknak nem sok értelme van, ide orvos kell!
A macska vemhességi ideje: 60-64 nap. Átlagos alomszám 3-4 kölyök, ezt nem igazán befolyásolja, hogy első fialás vagy sem.