601. Hogyan ápold beteg görényedet?
Egy beteg görény ápolása kihívásokkal teli és néha ijesztő feladat lehet. Ilyenkor nagyon fontos, hogy figyelj rá és szeretgesd!
Egy beteg görény ápolása kihívásokkal teli és néha ijesztő feladat lehet. Ilyenkor nagyon fontos, hogy figyelj rá és szeretgesd!
Gyere és öltöztesd be kutyádat, no meg persze magadat és nevettesd meg a Vizsla Túra többi tagját!
Japán eddig úgy kerülte meg az IWC bálnavadászati moratóriumát, hogy az Antarktiszon és a Csendes-óceán északi részén is vadászott, azt állítva, hogy az elejtett a bálnákat a tudomány érdekében kell megölni.
Az aranyhal (Carassius auratus auratus) tartásához nagy méretű (legalább 100-200 literes) akvárium szükséges. A gömbakváriumot pedig felejtsük el, az aranyhal nem szereti!
Minden műtétre kerülő beteg állatot a rá egyedileg megszabott módon kell elaltatni. Más-más módon nyugtathatók az idős, beteg, és a nagyon fiatal állatok.
Nehéz jó tanácsot adni. Betegség sajnos bárkit utolérhet. Az állatka élettartamának figyelembevételével lehetne esetleg dönteni. Például görényeket egyre többen tartanak, nagyon barátságosak és szeretgetni is lehet őket. De a háziállat.hu-n nagyon sok cikk szól a megfelelő házikedvenc kiválasztásáról.
Talán húgyhólyaghurut vagy hólyaghomok/-kövesség? El kell menni vele állatorvoshoz. Egyszerűbb esetben néhány szurival rendbe lehet hozni.
Ilyet még én sem hallottam. Nem hiszem, hogy vitaminhiányra utal. A cicák ilyenek, vannak mániáik! Ha aggódnak, akkor szerintem többször kellene takarítani a lakásban! :)
Véleményem szerint az Ön által megjelölt méretű kalitka szűkös két nimfapapagájnak. Válasszon egy legalább 70x50-es alapterületű, 70 cm magas kalitkát. A madarak különneműek legyenek, ne tegyen fel nekik odút és akkor nem lesz szaporulat. Az egyedül tartott madár gyorsabban, könnyebben szelídül.
A máltaiak és más törpe kutyák valóban hajlamosak a válogatásra. Ezt csírájában meg kell próbálni elfojtani és javasolt az eb "vagány" nevelése is! Elolvasva a levelet túlzottan aggasztó dolgokra nem gondolnék. Féreghajtás javasolt és vigyenek székletet megmutatni orvosuknak, aki vizsgálatokat is tud kérni a mintából, hogy mindenki megnyugodjon. A kétszeri evés is teljesen rendben van, ha a kutyus így akarja!