601. Hogyan ápold beteg görényedet?
Egy beteg görény ápolása kihívásokkal teli és néha ijesztő feladat lehet. Ilyenkor nagyon fontos, hogy figyelj rá és szeretgesd!
Egy beteg görény ápolása kihívásokkal teli és néha ijesztő feladat lehet. Ilyenkor nagyon fontos, hogy figyelj rá és szeretgesd!
Gyere és öltöztesd be kutyádat, no meg persze magadat és nevettesd meg a Vizsla Túra többi tagját!
Japán eddig úgy kerülte meg az IWC bálnavadászati moratóriumát, hogy az Antarktiszon és a Csendes-óceán északi részén is vadászott, azt állítva, hogy az elejtett a bálnákat a tudomány érdekében kell megölni.
Az aranyhal (Carassius auratus auratus) tartásához nagy méretű (legalább 100-200 literes) akvárium szükséges. A gömbakváriumot pedig felejtsük el, az aranyhal nem szereti!
Minden műtétre kerülő beteg állatot a rá egyedileg megszabott módon kell elaltatni. Más-más módon nyugtathatók az idős, beteg, és a nagyon fiatal állatok.
A törpehörcsögök valóban szinte egyáltalán nem isznak vizet, a folyadékot lédús, friss, vegyszermentes zöldfélékkel tudjuk számukra biztosítani. De nyáron, nagy melegben, vagy ha egy-két napig nem tudjuk őket ellátni friss zöldséggel, önitatót is használhatunk. Az itatóedény tisztaságára azonban fokozottan ügyeljünk és azt jó minőségű, de mindenképpen "buborékmentes" ásványvízzel töltsük fel. A törpehörcsögöknek is szükségük van megfelelő mennyiségű mozgásra és szórakozásra. Nem tartom valószínűnek, hogy kis kedvence halálát a túlzásba vitt mozgás okozta volna.
Ha továbbra is ilyen változatos életet biztosítanak "kis tigrisük" számára és szinte családtagként kezelik, nem valószínű, hogy rombolni, unatkozni vagy szomorkodni fog. A felnevelése során ügyeljenek a következetességre. Fontolják meg az ivartalanítását, amit már az ivarérettség elérése előtt javasolok elvégeztetni.
Feltételezem, hogy a túl korán választották el az anyjától, így nem volt módja elsajátítani a "cicabeszédet." Szerencsére, mint ahogy azt helyesen megfigyelte, testbeszéddel is ki tudja fejezni magát, tehát pl. ha éhes, odaül a tálja elé és magukra néz. (Nagyon helyes lehet...) Tanácsom, hogy beszéljenek sokat hozzá. Nem azért, hogy emberi beszédre tanítsák, hanem hogy megszokja a kommunikáció e formáját is. Ha lehet, vigyék időnként baráti cicatársaságba! Olvass tovább! Így kommunikál a cicánk a farkával Hogyan gondozzuk a cukorbeteg macskát?
Mindenképpen meg kell várni, hogy teljesen tünetmentes legyen az előző teki, majd egy alapos takarítás, fertőtlenítés (terrárium, tárgyak stb.) és 1-2 hetes újabb várakozás után lehet őket összeengedni.
A tünetek alapján a macskának gombás bőrbetegsége van. Ez emberre is átterjedhet, ezért mielőbb vigye orvoshoz. A betegség egyébként jól kezelhető és ahogy növekszik a cica, könnyebben gyógyul.