601. Hogyan ápold beteg görényedet?
Egy beteg görény ápolása kihívásokkal teli és néha ijesztő feladat lehet. Ilyenkor nagyon fontos, hogy figyelj rá és szeretgesd!
Egy beteg görény ápolása kihívásokkal teli és néha ijesztő feladat lehet. Ilyenkor nagyon fontos, hogy figyelj rá és szeretgesd!
Gyere és öltöztesd be kutyádat, no meg persze magadat és nevettesd meg a Vizsla Túra többi tagját!
Japán eddig úgy kerülte meg az IWC bálnavadászati moratóriumát, hogy az Antarktiszon és a Csendes-óceán északi részén is vadászott, azt állítva, hogy az elejtett a bálnákat a tudomány érdekében kell megölni.
Az aranyhal (Carassius auratus auratus) tartásához nagy méretű (legalább 100-200 literes) akvárium szükséges. A gömbakváriumot pedig felejtsük el, az aranyhal nem szereti!
Minden műtétre kerülő beteg állatot a rá egyedileg megszabott módon kell elaltatni. Más-más módon nyugtathatók az idős, beteg, és a nagyon fiatal állatok.
Az elhullások okának kiderítésére sürgős és alapos állatorvosi, kórbonctani vizsgálat a javaslatom.
A kb. 7-8 hónapos életkorban elvégzett herélés megszünteti a macska jelölgető kedvét.
Ilyen kisméretű állatkára tényleg nem könnyű kötést rakni, a gallér meg tényleg nem biztos, hogy jó megoldás. Ha azonban tényleg nyalná a sebet (kisrágcsálók egyébként sokszor nem bántják a műtéti sebeiket), akkor a legjobb lenne visszavinni az állatorvoshoz, aki műtötte, mert léteznek sebfedő spray-k, amik bizonyos védelmet nyújtanak. Legvégső esetben pedig az állat egész hasát körben fedő kötést is fel lehet tenni a varratszedésig. Szóba jöhet mint megoldás a sebre is fújható keserű-spray, amit állatpatikákban lehet kapni és a rossz íze miatt gátolja a sebnyalást.
Nehéz csak a kedélyváltozás alapján megítélni a vemhességet. Mindenképpen elmaradnak az ivarzások, amik kb. 9-14 naponta követték a szezonban egymást. Három-négy hetes vemhességnél már tapinthatók a ping-ponglabdaszerű méhampullák a hasüregben. Mindenképpen megjegyezném, hogy nagy az esélye annak, hogy vemhesül, ha kandúr volt a közelben.
Igen, a hosszúszőrű kutyáknál általános tünet a szőrük csomósodása, főleg a fülük tövénél. Ennél az érzékeny résznél - ha már kellően összegubancolódott - igen fájdalmas lenne a kifésülés, ezért inkább javasolnám, hogy óvatosan vágja ki a csomót, vagy forduljon szakemberhez. A hempergés nem feltétlenül a csomós szőr okozta tünet.