6046. Hogyan illene Harry Kane ahhoz az öt klubhoz, amelyek le akarják igazoltatni? (x)
Ezen a nyáron Harry Kane jövője uralja a főcímeket: az Euro 2020 végeztével elszabadult a pletykaszezon!
Ezen a nyáron Harry Kane jövője uralja a főcímeket: az Euro 2020 végeztével elszabadult a pletykaszezon!
Amilyen nagy öröm a kerti medence a gyerekeknek a nyári hőségben, legalább olyan macerás lehet a víz kezelése, a medence letakarása vagy épp a mindennapos takarítás a szülőknek.
A háziállatokat, főleg a kisebbeket sokan a gyerekekkel, tinédzserekkel, fiatalabb generációkkal azonosítják. Pedig a mai, globálisan is elidegenedő társadalomban, ahol a család szerepét egyre inkább átveszi az állam (ennek egy része a nyugdíjrendszer: hiszen a nyugdíj megjelenése előtt az idősek a saját családjukra, leginkább a gyerekeikre számíthattak), egyre több középkorú és idősebb férfi és nő dönt úgy, hogy háziállatot tartanak: hiszen aligha van hűségesebb társ egy kellemes, jól kiválasztott kutyusnál, cicánál vagy más háziállatnál.
A kandalló sokak által kedvelt alternatíva, amikor a megfelelő fűtéstechnika kialakításáról van szó. Ugyanakkor fontos tudni, hogy ha kandallóban gondolkodunk, akkor a füstelvezetést és a szellőzést is meg kell oldani. Ezzel biztosíthatjuk azt, hogy mindig friss, oxigéndús levegő legyen a lakótérben, illetve garantálhatjuk a megfelelő hőmérsékletet is. A szellőzőrács beépítése a kandalló kialakításának egyik fontos része. Többek között ezt a feladatot is csak a megfelelő szaktudással és tapasztalattal rendelkező szakember tudja szakszerűen elvégezni.
Sajnos idehaza is egyre többeket érint a roppant kellemetlen tüneteiről ismert nyírfa allergia. Bár a nyírfa leveleinek felhasználásából számos, az egészségünk szempontjából előnyös produktum készül, a szóban forgó fa pollenje a parlagfűéhez hasonlóan, kellemetlen allergiás tünetek kiváltó oka is lehet. Apropó, parlagfű! Érdemes tudni, hogy a nyírfa allergia csupán kicsivel lemaradva követi a hírhedt parlagfű allergiát, már ami az érintett betegek számát illeti.
A rendellenes ("perverz") étvágy rendszerint olyankor alakul ki, ha ásványi anyag- és/vagy vitamin hiány van, illetve ha ezek egyensúlya valamilyen oknál fogva megbomlik. Miután az állat a leírtak alapján többféle kiegészítőt is kap, előfordulhat, hogy valamelyik kiegészítőből a szükségesnél többet kap. Annak eldöntésére, hogy valójában mi lehet a háttérben, egy alapos elemzés segíthet talán. A szükséges anyagok milyensége és mennyisége szempontjából lényeges elem, hogy mi az állat alap tápláléka. Nem mindegy ugyanis, hogy teljes értékű tápot, vagy házi kosztot, illetve ezek keverékét eszi. Teljes értékű tápok esetében rendszerint nincs szükség kiegészítőkre, illetve azok adagja ilyen esetben lényegesen kisebb kell legyen, mint a terápiás dózis. Manapság (tápetetés mellett) inkább a kiegészítők túladagolása szokott problémát jelenteni, mintsem a hiánya. Idős, és/vagy krónikus beteg macskák esetében a központi idegrendszer bántalma miatt is előfordulhatnak viselkedési rendellenességek. Javaslom, hogy a panasszal keressék fel az állatorvosukat, illetve következő látogatáskor feltétlenül említsék meg az állat szokatlan viselkedését.
Kedves Gazdi ! Nagyon jó hogy elhagyták a Sertant, mert gyakran bizonyos típusú epilepsziák esetén paradox pszichózist okoz, adott esetben a maguk kutyusán is jelentkeztek ezek a gyógyszermellékhatások. A Keppra nagyon jó választás volt, de nagyon alul van dozírozva, nem csak a testtömeg dönt az antiepileptikumok dozírozásánál, hanem hogy melyik agylebenyből indul ki a roham. A roham utáni tünetekből ítélve, halántéklebenyi epilepsziával állunk szemben az Önök estében, mely esetben a Keppra mellé fel kell venni egy fokális antiepileptikumot is, biterápiában, valamint a roham utáni tüneteket is nagyon aktívan kellene otthon kezelni. Egyéb információk érdekében a honlapomon található telefonszámok valamelyikén elérhet, valamint a kissgabriella@vipmail,.hu címen. Üdvözlettel dr.Kiss Gabriella
Az idősebb kutyát is kb. ugyanazzal a módszerrel lehet szobatisztaságra nevelni mint a kölyök kutyát. Néha könnyebben kivitelezhető, de ez nem szabály! Akkor is így kell eljárni, ha korábbi lakhelyén a kutya szobatiszta volt. Mert ott, megszokott valamilyen szabályt, amely az új helyre való költözéssel teljesen felborult. A kutya nevelésében nagyon fontos a pozitív megerősítés, figyelje az ebet, kapja el, amikor jó helyre végzi a dolgát és jutalmazza meg! Amikor nem a megfelelő helyre végzi el a dolgát, mondjon neki annyit, hogy "NEM". A kutya a rövid és velős (minél kevesebb szótagból álló) szavakat sokkal hamarabb megérti, mint azt, hogy "csúnya kutya, nem jó helyre pisiltél". A megszidás kevésbé hatékony. Inkább figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. Lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni. Küldjön egy e-mailt (info@4tappancs.hu) és elküldök egy részletes írásomat a szobatisztasággal kapcsolatban. üdvözlettel: Stefan Simanwww.4tappancs.hu
A degu szelídítéséhez is sok türelem kell, íme az alapvető szabályok: Ne ijeszd meg ! Az egyik legfontosabb dolog, hogy soha ne ijessz rá az állatkára, a legtöbb kisemlős ugyanis ilyenkor harap. Soha ne érintsd meg alvás közben; ha szükséges, kelts egy kis zajt, ébreszd fel vele, és csak amikor már látja, hogy a gazdája az, akkor nyúlj hozzá ! Ne markold meg ! A kisemlősök rettenetesen félnek attól, ha szorosan megmarkolják őket, ez ugyanis a ragadozót idézi fel bennük. Ezért az állatkát mindig óvatosan fogd meg, úgy, hogy ő maga is kapaszkodhasson vagy megvethesse a lábát a kezeden. Ha még nem bízol meg benne igazán, használj eleinte bőrkesztyűt. Természetesen előfordulhat, hogy valamiért szorosan kell tartani az állatot; ilyenkor a tarkóján kell összecsippenteni a bőrt, a lábakat pedig lefogni. Ezt a fogást azonban tartogasd az állatorvosi vizit számára ! A degut, mongol futóegeret vagy mókust viszont sohase fogd meg a farkánál, mert a farok bőre leválhat. Ne hajkurászd ! A legtöbb állat nem szereti, ha kergetik. Ha nem hagyja magát megfogni, inkább csalafinta csellel csalogasd be egy kis kartondobozba, s azzal együtt (vagy akár a házikójával) emeld ki a terráriumból. Ne dugd be az ujjad ! Alapszabály, hogy soha semmilyen állat ketrecébe ne dugd be az ujjadat a rácson. A bedugott ujjat az állat tápláléknak nézheti, vagy magánterületét féltve is beleharaphat. Jutalmazás. Megjelenésedet igyekezz mindig kellemes élménnyé tenni az állatka számára. Ha megszokja, hogy mindig egy jó falat üti a markát, valahányszor felbukkansz a ketrece előtt, hamar megkedvel majd. Az intelligensebb rágcsálókat jutalomfalattal akár kis produkciókra (pl. kötélmászás) is ráveheted ! Büntetés. A legtöbb kisemlősnél büntetéssel semmit nem tudsz elérni, ráadásul olyan aprók, hogy a legkisebb testi fenyítés is végzetes lehet számukra. Talán az egyetlen eset, amikor kellemetlen élményt kell okoznod szőrös kedvencednek. Rendszeres foglalkozás. Ha azt akarod, hogy az állatkád tartósan szelíd maradjon, foglalkozz vele mindennap, de legalábbis ne hagyj ki hosszú szünete-ket ! Minél fiatalabb korban kezded el a kézhez szoktatást, annál biztosabb a siker.
Előrebocsátom, hogy azt az esetet, amit a városuk majdnem összes állatorvosa - többirányú vizsgálatot követően - nem tudott megoldani, csupán e levél alapján ez nekem sem fog menni. Amennyiben a húgycső átjárhatóságát nem sikerül biztosítani, a legvégső lehetőség a húgyhólyag hasfalhoz történő kivarrása lehet. Ebben az esetben azonban állandó vizelet csepegésre kell számítani. Jelen esetben annyit azonban feltétlenül tudnia kell, hogy a húgycső elzáródás következményei gyorsan alakulnak ki, és néhány napon belül életveszélyes állapotot idézhetnek elő. Ezért ebben az esetben pusztán homeopátiára hagyatkozni hazardírozás. Különös tekintettel arra, hogy a homeopátiás kezelések legtöbbször igen hosszú időt vesznek igénybe. Azt javaslom, hogy menjen vissza a hagyományos módon kezelő állatorvosok valamelyikéhez, vagy akár másikhoz, és addig járjon a nyakára, amíg a probléma nem oldódik meg, vagy legalábbis nem javul. Ha van a közelben állatkórház, esetleg megfontolható az állat kórházi elhelyezése, ahol nap mint nap szemmel tudják tartani, és a szükséges kezeléseket akkor tudják elvégezni, amikor kell. Nincs kizárva, hogy többszöri hólyag átmosás, gyógyszeres öblítés, tartós antibiotikumos és gyulladáscsökkentős kezelés eredményre vezethet. Mindenképpen számolni kell azonban az ilyen hosszan tartó kezelés költség vonzatával is.