6046. Hogyan illene Harry Kane ahhoz az öt klubhoz, amelyek le akarják igazoltatni? (x)
Ezen a nyáron Harry Kane jövője uralja a főcímeket: az Euro 2020 végeztével elszabadult a pletykaszezon!
Ezen a nyáron Harry Kane jövője uralja a főcímeket: az Euro 2020 végeztével elszabadult a pletykaszezon!
Amilyen nagy öröm a kerti medence a gyerekeknek a nyári hőségben, legalább olyan macerás lehet a víz kezelése, a medence letakarása vagy épp a mindennapos takarítás a szülőknek.
A háziállatokat, főleg a kisebbeket sokan a gyerekekkel, tinédzserekkel, fiatalabb generációkkal azonosítják. Pedig a mai, globálisan is elidegenedő társadalomban, ahol a család szerepét egyre inkább átveszi az állam (ennek egy része a nyugdíjrendszer: hiszen a nyugdíj megjelenése előtt az idősek a saját családjukra, leginkább a gyerekeikre számíthattak), egyre több középkorú és idősebb férfi és nő dönt úgy, hogy háziállatot tartanak: hiszen aligha van hűségesebb társ egy kellemes, jól kiválasztott kutyusnál, cicánál vagy más háziállatnál.
A kandalló sokak által kedvelt alternatíva, amikor a megfelelő fűtéstechnika kialakításáról van szó. Ugyanakkor fontos tudni, hogy ha kandallóban gondolkodunk, akkor a füstelvezetést és a szellőzést is meg kell oldani. Ezzel biztosíthatjuk azt, hogy mindig friss, oxigéndús levegő legyen a lakótérben, illetve garantálhatjuk a megfelelő hőmérsékletet is. A szellőzőrács beépítése a kandalló kialakításának egyik fontos része. Többek között ezt a feladatot is csak a megfelelő szaktudással és tapasztalattal rendelkező szakember tudja szakszerűen elvégezni.
Sajnos idehaza is egyre többeket érint a roppant kellemetlen tüneteiről ismert nyírfa allergia. Bár a nyírfa leveleinek felhasználásából számos, az egészségünk szempontjából előnyös produktum készül, a szóban forgó fa pollenje a parlagfűéhez hasonlóan, kellemetlen allergiás tünetek kiváltó oka is lehet. Apropó, parlagfű! Érdemes tudni, hogy a nyírfa allergia csupán kicsivel lemaradva követi a hírhedt parlagfű allergiát, már ami az érintett betegek számát illeti.
Kedves Jeszenszki Gabriella ! A kórtörténet alapján, sajnos azt kell mondanom, hogy nem lett volna szabad fedeztetni a papával. Sajnos az epilepszia öröklődő betegség , pontosabban az agyi betegség , öröklődik, amely a rohamokat generálja különböző rohamfrekvenciával és rohamtünetekkel.. Az öröklött epilepsziák esetén a az első rohamok általában 1-5 éves kor között jelentkeznek kutyán. Prognosztikai szempontól nagyon kedvezőtlen, hogy a kis kutya már 6 hónaposan túl volt az első rohamon. Az epilepszia betegség prognózisát, nemcsak az életkori kezdet, hanem elsősorban a rohamtünetek határozzák meg.. Ezzel kapcsolatban nem kaptam információt, tehát ezt jelenleg nem tudom véleményezni. Az biztos , hogy azonnal be kell állítani a kis kutyát a rohamtípusának megfelelő antiepileptikus terápiára. Nem szabad a következő rohamot megvárni, mert biztosan fog jönni, csak egyenlőre nem tudni, hogy mikor. Üdvözlettel dr.Kiss Gabriella kissgabriella@vipmail.hu
Nem minden vemhesség egyforma. Előfordulhat- főleg, ha más bakkal lett pároztatva, mint eddig- hogy az utódok életképtelenek. Ilyenkor az anya nem fogja őket nevelni. Az anya kora is befolyásolhatja a nevelést és az, hogy milyen gyakran vemhesül. A másik ok , hogy lehet nincs az anyának teje. Ha a Picik sírnak, ráncosak, akkor az állatorvos egy oxitocin injekcióval el tudja indítani a tejtermelést, ha az anyának csak a kellő "inger" kell a termeléshez. A környezet változás és néhány fertőzés is okozhatja azt, hogy a piciket nem neveli. Sajnos ezek olyan dolgok, amit nem tudsz kiküszöbölni, mert lehet te nem is tudsz róla, hogy mit viszel haza és honnan nekik.:( Legközelebb, próbálkozz más bakkal, ha pedig nem lesz teje az anyának és így sem neveli a Piciket akkor próbálkozz a mesterséges táplálással. És pihentessed egy kicsit az anyát. Remélem minden rendben lesz...
Vizsgáltassa meg a kutyát állatorvosával! Amennyiben semmi szervi problémára nem derül fény, kérje kutyakiképzéssel foglalkozó szakember , vagy viselkedészavarokkal foglalkozó állatorvos segítségét, mert valamilyen viselkedési problémáról lehet szó.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, hogy amennyiben nem bízik meg jelenlegi állatorvosa tanácsaiban, keressen fel egy másik kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok Részletes kivizsgálás szükséges a bonyolultabb esetek megoldására, hogy később ne forduljanak elő szövődmények. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu
Azt javaslom, hogy a legközelebbi sétát az állatorvosi rendelő irányába tegyék, és a tüneteket mutassák meg az állatorvosuknak. A rejtélyes "vérzés" okának kiderítésére ez a legjobb és leggyorsabb módszer.