6046. Hogyan illene Harry Kane ahhoz az öt klubhoz, amelyek le akarják igazoltatni? (x)
Ezen a nyáron Harry Kane jövője uralja a főcímeket: az Euro 2020 végeztével elszabadult a pletykaszezon!
Ezen a nyáron Harry Kane jövője uralja a főcímeket: az Euro 2020 végeztével elszabadult a pletykaszezon!
Amilyen nagy öröm a kerti medence a gyerekeknek a nyári hőségben, legalább olyan macerás lehet a víz kezelése, a medence letakarása vagy épp a mindennapos takarítás a szülőknek.
A háziállatokat, főleg a kisebbeket sokan a gyerekekkel, tinédzserekkel, fiatalabb generációkkal azonosítják. Pedig a mai, globálisan is elidegenedő társadalomban, ahol a család szerepét egyre inkább átveszi az állam (ennek egy része a nyugdíjrendszer: hiszen a nyugdíj megjelenése előtt az idősek a saját családjukra, leginkább a gyerekeikre számíthattak), egyre több középkorú és idősebb férfi és nő dönt úgy, hogy háziállatot tartanak: hiszen aligha van hűségesebb társ egy kellemes, jól kiválasztott kutyusnál, cicánál vagy más háziállatnál.
A kandalló sokak által kedvelt alternatíva, amikor a megfelelő fűtéstechnika kialakításáról van szó. Ugyanakkor fontos tudni, hogy ha kandallóban gondolkodunk, akkor a füstelvezetést és a szellőzést is meg kell oldani. Ezzel biztosíthatjuk azt, hogy mindig friss, oxigéndús levegő legyen a lakótérben, illetve garantálhatjuk a megfelelő hőmérsékletet is. A szellőzőrács beépítése a kandalló kialakításának egyik fontos része. Többek között ezt a feladatot is csak a megfelelő szaktudással és tapasztalattal rendelkező szakember tudja szakszerűen elvégezni.
Sajnos idehaza is egyre többeket érint a roppant kellemetlen tüneteiről ismert nyírfa allergia. Bár a nyírfa leveleinek felhasználásából számos, az egészségünk szempontjából előnyös produktum készül, a szóban forgó fa pollenje a parlagfűéhez hasonlóan, kellemetlen allergiás tünetek kiváltó oka is lehet. Apropó, parlagfű! Érdemes tudni, hogy a nyírfa allergia csupán kicsivel lemaradva követi a hírhedt parlagfű allergiát, már ami az érintett betegek számát illeti.
Kedves Anna, Érdeklődjenek Szabó András mókustenyésztőnél, hogy mik a lehetőségek, vagy az állatkertekben. http://www.haziallat.hu/szaknevsor/tenyesztok/andras-szabo/3/ Sajnos mi nem tudunk segíteni :(
Kedves Daniella, Biztosat mondani csak ultrahangos vizsgálat után lehet, de addigis némi információ: A megtermékenyüléstől a vemhesség kialakulásáigA kutya vemhessége gyakorlatias számítással 58-62 nap. A pontos számadat csak akkor mondható ki, ha a hosszú ivarzási ciklus egy jól meghatározható időpontjától számítjuk a vemhességet, ezért szakmai körökben a petesejt leválását kiváltó hormonhatástól (LH-csúcs) szokás számolnia vemhesség hosszát. A szuka petesejtjei leválásukat (ovuláció) követően a petevezetőben még átesnek egy utóérésen (36-48 óra) majd fertilissé válnak és az érett petesejtek kb. 2-3 napig alkalmas a megtermékenyülésre. Ha megtörténik a megtermékenyítés az osztódásnak induló megtermékenyített petesejtek (zygóták) kb. 9-12 napig maradnak a petevezetőben, majd leérnek a méhbe, ahol vemhesség 18. napjáig vándorolnak, igyekeznek egyenletesen elhelyezkedni a méhben, majd a 20-21. nap körül beágyazódnak és kialakulnak a méhlepények. Ez a szakasz az orvos számára egy nehezen vizsgálható része a vemhességnek, nem tudjuk biztosan megállapítani, vajon tényleg vemhesült-e a szuka, a magzat ultrahang-vizsgálattal még nem fedezhető fel és nincs megbízható hormonális vizsgáló módszer sem. A progeszteron- szintnek ilyenkor normálisan igen magasnak kell lennie, ez az a hormon, amelyik a vemhesség fenntartásáért felelős, de ez nem jelenti azt, hogy biztosan vemhes a szuka, hiszen a vemhes és a nem-vemhes szukában gyakorlatilag ugyanazok a hormonális változások játszódnak le. Ugyanakkor a progeszteron- szintnek az élettani szint alá csökkenése nem jó jel , és az állat kezelésre szorul a vehem megtartása érdekében. Az embrió beágyazódásáig, illetve kutyánál kb. a 25-30. napig képesek a magzatok szinte nyomtalanul felszívódni, ezért van a korai vemhesség diagnosztikának óriási jelentősége (24. naptól) hiszen így elkülöníthetőek a meddőségi problémák a korai embrióelhalástól, és ennek a későbbiekben terápiás jelentősége lehet. Gyakorlott szakember a vemhességet kutyában ultrahang-vizsgálattal a 24. naptól nagy biztonsággal diagnosztizálni tudja (1-2. kép). Gyakran felmerülő igény, hogy a pontos születendő alomszámot állapítsuk meg. Ez nem könnyű feladat, több éves gyakorlat és kiváló készülék birtokában is csak plusz-mínusz 1 magzat pontossággal lehet behatárolni a magzatszámot a kutya hosszú méhszarvai miatt. Az a tény viszont nagy biztonsággal megállapítható, hogy esetleg csak 1-2 magzat van, aminek nagy jelentősége lehet, hiszen ezek túl nagyra nőhetnek és abszolút nagy méretük miatt nehézellést okozhatnak. Egy magzat esetében pedig számolni kell azzal, hogy időben nem váltja ki az ellést megindító "magzati" szignált és túlhordás alakul ki (65. napon túli vemhesség), amely gyakran a magzat méhen belüli elpusztulásához vezet.
Nyilván táplálkozási tanácsokra lenne szükség. Jó Minőségű táp, megfelelő adagban. Üdv
Kedves Érdeklődő! A hörcsögök általában nem sínylik meg, ha keveset vannak simogatva, viszont a heti pár percre nekik is szükségük van ahhoz, hogy szelíek maradjanak. Ha a hörcsög harapós, nem feltétlen a gazdi hibája -lehetnek genetikai okai is-, bár harapás és harapás között is van különbség. Ha inkább csak csipkedi a kezét, akkor inkább csak szag- és ízmintát vesz, és nem támad. Ha erőset belekap, vagy véresre harapja az már inkább támadás. Előbbi nem igényel külön figyelmet, viszont az utóbbi esetben érdemes néhány dolgot figyelembe venni, illetve megfigyelni. Mielőtt foglalkoznak a hörcsöggel mindig mossanak kezet, és ha hagyományos szappant használnak nagyon alaposan öblítsék le - egyes hímek erre a "szagra" nagyon hevesen reagálnak. Ha még nem ismerik jól a hörcsögöt, hagyják, figyeljenek arra, hogy ne fentről "támadjanak", hanem minél kisebb szögben közelítsék meg a hörcsögöt, a ráeső árnyékot madárnak hiheti, mely a természetes ellenségei közé tartozik. Mindig hagyjanak egy kis időt a hörinek, hogy megszaglászhassa a kezüket, és ha biztonságosnak ítéli önként mászik majd bele. Ha ezek sem segítenek, akkor se csüggedjenek, adjanak a hörinek egy kis időt! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A legjobb, ha néha- havonta 1x legalább beáztatod hipós vízbe a ketrec alsó részét. A ketrec rácsait is dörzsöljed át ezzel a vízzel. Majd jó alaposan többször öblítsed ki. És szárítsd meg. Ennyi bőven elég.:) Szép napot Gabi