6046. Hogyan illene Harry Kane ahhoz az öt klubhoz, amelyek le akarják igazoltatni? (x)
Ezen a nyáron Harry Kane jövője uralja a főcímeket: az Euro 2020 végeztével elszabadult a pletykaszezon!
Ezen a nyáron Harry Kane jövője uralja a főcímeket: az Euro 2020 végeztével elszabadult a pletykaszezon!
Amilyen nagy öröm a kerti medence a gyerekeknek a nyári hőségben, legalább olyan macerás lehet a víz kezelése, a medence letakarása vagy épp a mindennapos takarítás a szülőknek.
A háziállatokat, főleg a kisebbeket sokan a gyerekekkel, tinédzserekkel, fiatalabb generációkkal azonosítják. Pedig a mai, globálisan is elidegenedő társadalomban, ahol a család szerepét egyre inkább átveszi az állam (ennek egy része a nyugdíjrendszer: hiszen a nyugdíj megjelenése előtt az idősek a saját családjukra, leginkább a gyerekeikre számíthattak), egyre több középkorú és idősebb férfi és nő dönt úgy, hogy háziállatot tartanak: hiszen aligha van hűségesebb társ egy kellemes, jól kiválasztott kutyusnál, cicánál vagy más háziállatnál.
A kandalló sokak által kedvelt alternatíva, amikor a megfelelő fűtéstechnika kialakításáról van szó. Ugyanakkor fontos tudni, hogy ha kandallóban gondolkodunk, akkor a füstelvezetést és a szellőzést is meg kell oldani. Ezzel biztosíthatjuk azt, hogy mindig friss, oxigéndús levegő legyen a lakótérben, illetve garantálhatjuk a megfelelő hőmérsékletet is. A szellőzőrács beépítése a kandalló kialakításának egyik fontos része. Többek között ezt a feladatot is csak a megfelelő szaktudással és tapasztalattal rendelkező szakember tudja szakszerűen elvégezni.
Sajnos idehaza is egyre többeket érint a roppant kellemetlen tüneteiről ismert nyírfa allergia. Bár a nyírfa leveleinek felhasználásából számos, az egészségünk szempontjából előnyös produktum készül, a szóban forgó fa pollenje a parlagfűéhez hasonlóan, kellemetlen allergiás tünetek kiváltó oka is lehet. Apropó, parlagfű! Érdemes tudni, hogy a nyírfa allergia csupán kicsivel lemaradva követi a hírhedt parlagfű allergiát, már ami az érintett betegek számát illeti.
Nem ismerem pontosan a történteket és az esetet, úgyhogy nem lenne korrekt véleményt mondanom.. Nagyon sajnálatos az eset. A biztos diagnózist csak boncolással lehetett volna tisztázni. Minden más csak találgatás lenne. Üdvözlettel és együttérzéssel Háziállat.hu
Ha ivartalaníttatja, akkor nem fog párosodni. A fogamzásgátló nem javasolt. További előnyök: A kanok ivartalanításaKanok ivartalanítása céljából műtétileg eltávolítjuk a heréket. Az ilyen kutya többé nem tenyészthető. A műtét csekély kockázattal és sok előnnyel jár. Segít megelőzni a kanokra jellemző kellemetlen magatartási formákat. Az ivartalanított kan kevésbé agresszív, sokkal kezelhetőbb, mint a nem ivartalanított társai. Nem kóborol el a tüzelő szukák után és nem "gyakorol" a családtagok vagy a vendégek lábán. Fontos az is, hogy ha valaki nem műtteti meg a kutyáját, mert szereti, de csavarogni engedi, akkor begyűjthetik és, elpusztíthatják vagy "csak" nem lesz rálátása az utódainak sorsára, így azok közül sok szenvedhet és elpusztulhat. A kan kutyák gyakorlatilag bármely életkorban ivartalaníthatóak. Ha túl későn kerül a műtétre sor, akkor maradandó rossz szokások alakulhatnak ki, ezért ezt a műtétet leginkább 16 hetes életkorban javasoljuk elvégeztetni. A szukák ivartalanításaA szukák ivartalanítása során műtétileg eltávolítjuk a petefészkeket és a méhet. Az ilyen kutya többé nem ivarzik és nem tenyészthető. Ezt a beavatkozást minden nem kimondottan tenyésztés céljából tartott szuka kutya esetében javasolt elvégeztetni. Magának a műtétnek csekély a kockázata és számos előnnyel jár: megelőzhető vele a nem kívánt szaporulat, elmarad az ivarzás, ami kellemetlen tünetekkel , bonyodalmakkal jár, nem vonzza a házhoz a szuka a környék kanjait, az ivartalanított szuka kevesebbet érintkezik idegen állatokkal, ezért csökken a balesetek és a fertőzések veszélye, nem alakulhat ki a méh gennykórja (pyometra) és daganata, valamint időben végezve megelőzhető a szukákban gyakori tejmirigy daganat.A szukák 6 hetes kortól gyakorlatilag bármely életkorban ivartalaníthatóak. Minél fiatalabb korban történik a műtét, annál kevésbé viseli meg az állatot és annál több lehetséges problémát előzhetünk meg vele. A legoptimálisabb az első tüzelés előtt ivartalanítani őket, ami fajtánként változó időpontban, általában 6 és 12 hónapos kor között következik be. Mi leginkább 16 hetes életkorban ajánljuk a műtétet elvégeztetni. Tévhit, hogy a szukának legalább egyszer ellenie kell! Az sem igaz, hogy a fiatal korban végzett ivartalanítás után gyakrabban lép fel inkontinencia, mint később. Ezzel szemben a fiatalabb kutyák műtétének kisebb a kockázata, problémamentes és gyorsabb a gyógyulás és több betegség előzhető meg vele, mint idősebb korban. Bizonyított tény, hogy a nem ivartalanított nőstényekhez képest 0,5%-ra csökken a tejmirigy-daganatok valószínűsége, ha az első tüzelés előtt ivartalanítják a szukát, 8,0%-ra csökken az esély, ha a műtét az első két tüzelés között történt és 26,0%-ra csökken, ha a második és a harmadik tüzelés között végzik el a beavatkozást.
Azt, hogy mi áll a tünetek hátterében, csak alapos vizsgálattal lehet kideríteni. Az, hogy az állatorvos "átmozgatta és gyűrögette az egész kutyát", még nem biztos, hogy megfelelő vizsgáló módszer volt a baj okának kiderítése érdekében. Ennél alaposabb kivizsgálás kellhet (pl. akár röntgenfelvétel készítése a lábairól), ill. szakavatott ortopéd szakorvos "vallatása". Azt ajánlom, keressenek olyan állatorvost, aki az ortopédiai problémákban járatosabb az átlagnál, és vele vizsgáltassák meg alaposan.
Kedves Gazdi, a csipogás valóban a félelem jele, óvatosan kell megszelídíteni. A patkányok, csak úgy, mint más háziállatok, gyorsan hozzászoknak az emberhez ha rendesen bánnak velük. A patkányok ráadásul hallgatnak a nevükre. Imádnak közel lenni „mesterükhöz”, és ha már egyszer összebarátkoztatok, imádni fog a válladon ülni vagy a kabátzsebedben, vagy épp a pulcsid ujjában bóbiskolni... Patkány szelídítése: Ne ijeszd meg ! Az egyik legfontosabb dolog, hogy soha ne ijessz rá az állatkára, a legtöbb kisemlős ugyanis ilyenkor harap. Soha ne érintsd meg alvás közben; ha szükséges, kelts egy kis zajt, ébreszd fel vele, és csak amikor már látja, hogy a gazdája az, akkor nyúlj hozzá ! Ne markold meg ! A kisemlősök rettenetesen félnek attól, ha szorosan megmarkolják őket, ez ugyanis a ragadozót idézi fel bennük. Ezért az állatkát mindig óvatosan fogd meg, úgy, hogy ő maga is kapaszkodhasson vagy megvethesse a lábát a kezeden. Ha még nem bízol meg benne igazán, használj eleinte bőr-kesztyűt. Természetesen előfordulhat, hogy valamiért szorosan kell tartani az állatot; ilyenkor a tarkóján kell összecsippenteni a bőrt, a lábakat pedig lefogni. Ezt a fogást azonban tartogasd az állatorvosi vizit számára ! Ne hajkurászd ! A legtöbb állat nem szereti, ha kergetik. Ha nem hagyja magát megfogni, inkább csalafinta csellel csalogasd be egy kis kartondobozba, s azzal együtt (vagy akár a házikójával) emeld ki a terráriumból. Ne dugd be az ujjad ! Alapszabály, hogy soha semmilyen állat ketrecébe ne dugd be az ujjadat a rácson. A bedugott ujjat az állat tápláléknak nézheti, vagy magánterületét féltve is beleharaphat. Jutalmazás. Megjelenésedet igyekezz mindig kellemes élménnyé tenni az állatka számára. Ha megszokja, hogy mindig egy jó falat üti a markát, valahány-szor felbukkansz a ketrece előtt, hamar megkedvel majd. Az intelligensebb rágcsálókat jutalomfalattal akár kis produkciókra (pl. kötélmászás) is ráveheted ! Büntetés. A legtöbb kisemlősnél büntetéssel semmit nem tudsz elérni, ráadásul olyan aprók, hogy a legkisebb testi fenyítés is végzetes lehet számukra. Talán az egyetlen eset, amikor kellemetlen élményt kell okoznod szőrös kedvencednek. Rendszeres foglalkozás. Ha azt akarod, hogy az állatkád tartósan szelíd maradjon, foglalkozz vele mindennap, de legalábbis ne hagyj ki hosszú szüneteket ! Minél fiatalabb korban kezded el a kézhez szoktatást, annál biztosabb a siker.
A kép alapján nehéz megmondani, de valószínűleg tumor (de lehet egy korábbi heresérülés is). Meg kellene vizsgálni, de majdnem biztos, hogy gyógyszeresen nem kezelhető, műtétet igényel...