6046. Hogyan illene Harry Kane ahhoz az öt klubhoz, amelyek le akarják igazoltatni? (x)
Ezen a nyáron Harry Kane jövője uralja a főcímeket: az Euro 2020 végeztével elszabadult a pletykaszezon!
Ezen a nyáron Harry Kane jövője uralja a főcímeket: az Euro 2020 végeztével elszabadult a pletykaszezon!
Amilyen nagy öröm a kerti medence a gyerekeknek a nyári hőségben, legalább olyan macerás lehet a víz kezelése, a medence letakarása vagy épp a mindennapos takarítás a szülőknek.
A háziállatokat, főleg a kisebbeket sokan a gyerekekkel, tinédzserekkel, fiatalabb generációkkal azonosítják. Pedig a mai, globálisan is elidegenedő társadalomban, ahol a család szerepét egyre inkább átveszi az állam (ennek egy része a nyugdíjrendszer: hiszen a nyugdíj megjelenése előtt az idősek a saját családjukra, leginkább a gyerekeikre számíthattak), egyre több középkorú és idősebb férfi és nő dönt úgy, hogy háziállatot tartanak: hiszen aligha van hűségesebb társ egy kellemes, jól kiválasztott kutyusnál, cicánál vagy más háziállatnál.
A kandalló sokak által kedvelt alternatíva, amikor a megfelelő fűtéstechnika kialakításáról van szó. Ugyanakkor fontos tudni, hogy ha kandallóban gondolkodunk, akkor a füstelvezetést és a szellőzést is meg kell oldani. Ezzel biztosíthatjuk azt, hogy mindig friss, oxigéndús levegő legyen a lakótérben, illetve garantálhatjuk a megfelelő hőmérsékletet is. A szellőzőrács beépítése a kandalló kialakításának egyik fontos része. Többek között ezt a feladatot is csak a megfelelő szaktudással és tapasztalattal rendelkező szakember tudja szakszerűen elvégezni.
Sajnos idehaza is egyre többeket érint a roppant kellemetlen tüneteiről ismert nyírfa allergia. Bár a nyírfa leveleinek felhasználásából számos, az egészségünk szempontjából előnyös produktum készül, a szóban forgó fa pollenje a parlagfűéhez hasonlóan, kellemetlen allergiás tünetek kiváltó oka is lehet. Apropó, parlagfű! Érdemes tudni, hogy a nyírfa allergia csupán kicsivel lemaradva követi a hírhedt parlagfű allergiát, már ami az érintett betegek számát illeti.
Adhatja, csak ez a humán gyógyszer nem olyan széles spektrumú, mint a kutyáknak kifejlesztett féreghajtók, amik általában többféle hatóanyagokat tartalmaznak, úgyhogy én inkább az állatorvosi készítményeket javasolnám. Ha pedig a kutyus sovány, fogy, akkor feltétlen keressen fel egy kollégát, mert a hátterében többféle probléma, betegség állhat...
Kedves Gazdi! A sántításról/lábfájásról látatlanban sajnos nem lehet semmit mondani. Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok Nagytestű kutyafajták helyes táplálása >>
Kedves gazdi! A kutyát ivartalaníttatni kellene >> illetve nevelni, olyan lesz a kutya, amilyen a gazdája, ha nem neveli, nem lesz "jó"... Hogyan legyek falkavezér? - 1. rész >>Arról lesz szó, hogy mi az, amit a kutyánknál mindig be kell tartatni, hogy megértse, mi vagyunk a falkavezérek, és ő az utolsó a rangsorban. Videóval! Hogyan legyek falkavezér? - 2. rész>>Folytatjuk cikksorozatunkat, jöjjön néhány konkrét példa: lássuk, mit tehetsz azért, hogy kutyád falkavezérként tekintsen rád! Etetés, séta, játék: csupa olyan esemény, ahol számít, hogyan viselkedsz négylábú társaddal! Sőt: nem mindegy, melyikőtök megy ki először az ajtón! Hogyan legyek falkavezér? - 3. rész >> A harmadik részben arra keressük a választ, hogyan sétáljunk kutyánkkal, hol van a kutya helye a lakásban, illetve mit csináljunk, ha túl erőszakosan üdvözöl minket négylábú barátunk. Ha betartjuk az itt leírt tanácsokat, kutyánk falkavezérként fog bennünket tisztelni, és remek kutya-gazdi kapcsolat alakul ki! Hogyan legyek falkavezér? - 4. rész >>Ha a kutya rosszat csinál, meg kell büntetni. De nem ám a régi módszerrel! Csak semmi erőszak, semmi kiabálás, semmi verés! Létezik egy sokkal jobb módszer: próbáld ki, hatásos! Cikksorozatunk 4., befejező részében a rosszalkodó kutyákkal foglalkozunk.
Több oka is lehet, a gyakori hányásnak. Sokszor túl "erős" a takarmány. Ez azt jelenti, hogy túl zsíros, hirtelen terheli a gyomrot, vagy az is lehetséges, hogy a száraz táp túl hamar duzzad a gyomorban és az ebből kialakult feszítés miatt könnyít magán a kutyus és hány egyet. Ez utóbbi gyakran a habzsoló evések után tapasztalhatjuk. Manapság pedig egyre gyakoribb, hogy a táp valamelyik összetevőjére allergiás a kutyus és ez is okozhat hányást. Ma már kaphatóak szenzitív, vagy érzékeny emésztésű kutyáknak gyártott tápok. Azt javasolnám, hogy ezeket a tápokat ne takarmányboltban, hanem állatpatikában vásárolja meg, ahol gyógytápot forgalmaznak. Kisebb kiszereléseket is vehet, így tehet velük próbát, hogy ízlik-e a kutyusnak. Alapvetően a száraztápok összetétele jobb mint a nedveseké, de a száraztáp okozta dagadás és gyomor megterhelés ellen kipróbálhatná, hogy keveri a kétféle táptípust. Én azt javaslom tehát, hogy próbálkozzanak száraz gyógytáppal és keverjék nedves takarmánnyal. A hányás másik gyakori oka szokott lenni a gyomorégés, ami azonban az Ön által tapasztalt hányásoknál gyakoribbakat jelent, tehát heti 3-4 alkalmat is. Ilyenkor szoktam emberi gyomorvédőt kiírni (pl.: Quamatel mini - az adagot állatorvos állítja be ). Szerintem első próbának maradjunk a gyógytápnál és ha ennek ellenére hányogatna a kutyus, akkor meg lehet próbálni az említett készítményt.
A teknőst sürgősen állatorvoshoz kell vinni! A szemduzzanat ékszerteknősöknél nem gyulladás, hanem A-vitamin hiány miatt szokott lenni leggyakrabban. Nem írta, hogy mennyi idős a teknős, és nem puhult-e meg a páncélja. Az ékszerteknősöknél nagyon fontos a megfelelő táplálás és kalcium ellátás, táplálékának 90-95%-át egész (csontos) kishalak alkossák! Ezen kívül kaphatnak vízicsigát, vízinövényeket. A fiatal és lábadozó teknősök vize kb. 28 C fokos legyen. Vízkő ellen legközelebb legegyszerűbb ecetet használni. Etetés:A teknősök a szabadban sokmindent megesznek (csigák-lárvák, rákok, halak, stb stb) ha ezt ledarálnánk és összehasonlítanának összetételét egy egyben lefagyasztott kicsiny halacskáéval azt kapnánk, hogy nagyjából a kettő megegyezik. Ezért van az (és a gyakorlat is ezt mutatja) hogy a teknősök az egyben lefagyasztott (majd felolvasztott kishalból) álló monodiétával teljesen jól elvannak. Nincsen szükségük egyébre. A kishal agya-belei-mája mind tartalmazza a szükséges anyagokat. Hüllőszakértő állatorvos:http://www.exopet.hu