6046. Hogyan illene Harry Kane ahhoz az öt klubhoz, amelyek le akarják igazoltatni? (x)
Ezen a nyáron Harry Kane jövője uralja a főcímeket: az Euro 2020 végeztével elszabadult a pletykaszezon!
Ezen a nyáron Harry Kane jövője uralja a főcímeket: az Euro 2020 végeztével elszabadult a pletykaszezon!
Amilyen nagy öröm a kerti medence a gyerekeknek a nyári hőségben, legalább olyan macerás lehet a víz kezelése, a medence letakarása vagy épp a mindennapos takarítás a szülőknek.
A háziállatokat, főleg a kisebbeket sokan a gyerekekkel, tinédzserekkel, fiatalabb generációkkal azonosítják. Pedig a mai, globálisan is elidegenedő társadalomban, ahol a család szerepét egyre inkább átveszi az állam (ennek egy része a nyugdíjrendszer: hiszen a nyugdíj megjelenése előtt az idősek a saját családjukra, leginkább a gyerekeikre számíthattak), egyre több középkorú és idősebb férfi és nő dönt úgy, hogy háziállatot tartanak: hiszen aligha van hűségesebb társ egy kellemes, jól kiválasztott kutyusnál, cicánál vagy más háziállatnál.
A kandalló sokak által kedvelt alternatíva, amikor a megfelelő fűtéstechnika kialakításáról van szó. Ugyanakkor fontos tudni, hogy ha kandallóban gondolkodunk, akkor a füstelvezetést és a szellőzést is meg kell oldani. Ezzel biztosíthatjuk azt, hogy mindig friss, oxigéndús levegő legyen a lakótérben, illetve garantálhatjuk a megfelelő hőmérsékletet is. A szellőzőrács beépítése a kandalló kialakításának egyik fontos része. Többek között ezt a feladatot is csak a megfelelő szaktudással és tapasztalattal rendelkező szakember tudja szakszerűen elvégezni.
Sajnos idehaza is egyre többeket érint a roppant kellemetlen tüneteiről ismert nyírfa allergia. Bár a nyírfa leveleinek felhasználásából számos, az egészségünk szempontjából előnyös produktum készül, a szóban forgó fa pollenje a parlagfűéhez hasonlóan, kellemetlen allergiás tünetek kiváltó oka is lehet. Apropó, parlagfű! Érdemes tudni, hogy a nyírfa allergia csupán kicsivel lemaradva követi a hírhedt parlagfű allergiát, már ami az érintett betegek számát illeti.
Nem ajánlom! Dr.Puskás Gábor
Üdvözlöm! A tojásrakó teknős ezek szerint nőstény. A tojások terméketlenek, ha nem volt hímmel, ez biztos, de elképzelhető, hogy a másik hím és egy óvatlan pillanatban meg is történt a nász. A szárazföldön egyébként megtermékenyülhetnek. A tojások nem fognak kikelni ezzel e módszerrel. A tojásokat keltetőbe kell tenni, 32-34 C-ra és két hónap alatt kelnek ki kb. Ha esetleg sikerül kikeltetni, akkor ne engedje el kérem, mert ki vannak tiltva az országból, egy rendelet értelmében, mivel inváziós fajról van szó. Ez azt jelenti, hogy az őshonos mocsári teknősünket kiszorítja az élő helyekről, sok kárt okozott így is az ékszerteknős. Azt javaslom, hogy egyszerűen dobja ki a tojásokat, illetve a jövőben is ez lenne a legcélravezetőbb.
Kedves Kérdező! Külső élősködők vagy bőrbetegség àllhat a hàttérben,keressen fel egy állatorvost. Dr. Puskás Gábor
A seb tisztítását és betadinos fertőtlgyenítését a sebgyógyulásig folytatni kell.Szükség lehet antibiotikum kezelésre is, de én erre csak állatorvosi felhasználásra törzskönyvezett és speciálisan a macskák gyógykezelésére is engedélyezett készítmény használatát javaslom.
A leírtak alapján elképzelhető, hogy még mindig van a kutya fülében (hallójáratában) toklászmaradvány. Mindenképpen jó lenne újra megnézetni. És nem ártana azt is megbeszélni az orvossal, hogy nem tartaná-e jónak valami antibiotikumos fülcsepp alkalmazását.