6056. Ennyi cuki vörös panda kölyök született Nyíregyházán - fotók!
Az apróság születése azért is fontos esemény, mert fajtársai közül már csak 10 ezer példány él vadon, és fogságban nehezen szaporodnak.
Az apróság születése azért is fontos esemény, mert fajtársai közül már csak 10 ezer példány él vadon, és fogságban nehezen szaporodnak.
Természetes, hogy imádjuk a kutyánkat, sokan meg is pusziljuk, ölelgetjük, a kutyáról emberre terjedő betegségek miatt azonban néhány dolgot nem árt, ha betartasz!
A szemtanúk szerint azért ugrott rá a hattyúra a férfi, hogy szórakoztassa a hajón lévő társaságot.
A vezetési engedély megszerzése feledhetetlen és egyben meghatározó pont az ember életében. Amint az első jogosítvány kiváltása megtörténik, megnyílik előttünk a világ és végre mi magunk is részesei lehetünk a közlekedés legelterjedtebb formájának. Személygépkocsit vezethetünk és ezzel gyakorlatilag bárhová eljuthatunk, a világszerte kiépült infrastruktúrának köszönhetően. De idáig még rögös út vezet, amin egyesek könnyen, míg mások annál nehezebben haladnak végig.
Talán nem fogok mellélőni – kutyás emberként is mondom – nehéz olyan vitamint vagy gyógyszert találni, amit meg is eszik kis kedvencünk, nem köpi ki darabokban, vagy akár egyben is. Csomagolhatjuk bármilyen párizsiba, szalámiba, sonkába, keverhetjük a tápja mellé vagy dughatjuk el akár a házikosztban is, sok gazdinak nehéz dolga akad a vitaminok beadásával.
Hajtsd szét a szőrét minél több helyen, és ellenőrizd a bőrét, szőre tövét: kis fekete pöttyöket fogsz látni, ha bolhás a kutya. A vakarózás is elég jellegzetes tünet. Olvasd el alábbi cikkeinket is a témában.
Ennek a problémának a megoldását nem érzelmi, hanem szigorúan szakmai alapon kell kezelni. Ennek módja pedig az, hogy ha Ön megbízik az állatorvosban, akkor azt teszi, amit ő javasol. Nem véletlenül javasolja, amit mondott, ennek ez a megoldása, így gyógyítható. Ha erre nem kerül sor, akkor ez a szeme végleg károsodhat. A javaslatom mindössze annyi, ha van rá lehetőségük (és van a közelben) akkor érdemes lehet szemész specialista állatorvosnak is megmutatni.
Kérdései ebben a formában nagyon általánosak! Igen, van felfúvódás kutyáknál és macskáknál is, de legtöbbször nem önmagában, hanem bizonyos kórformákhoz kapcsolódóan (pl. gyomorcsavarodás, vagy bélelzáródás). A tünete az, hogy az állat hasa kikerekedik, dobszerűen feszessé válik. Szerencsétlen esetben akár halálos is lehet, de erre ritkán kerül sor, ha időben észreveszik és megfelelő kezelést kap a beteg. A patseurellák baktériumok, amelyek a nyúlon kívül más állatfajokat (és pl. az embert is) megbetegíthetik. Ez a kórokozó fertőző, de a fertőzés azért nem úgy terjed, mint pl. az influenza.
Az inkontinencia viszonylag gyakori jelenség az ivartalanítás után, mert ennek a problémának a fő oka az oxitocin nevű hormon hiánya, amiből kell egy kevés ahhoz is, hogy a hólyag záróizomzata kellő erővel tudjon szorítani. Ezen a problémán már évek óta lehet hatékonyan segíteni, van erre egy speciális állatgyógyszer, ami általában teljesen megoldja ezt a problémát. (Incurin tabletta) Az Önök esetében ezt az alaphelyzetet azonban lényegesen befolyásolja, hogy a kutyájuk már az ivartalanítás előtt is inkontinens volt, ami már közel sem olyan gyakori probléma. De mivel az Epheritre javult, ebből az a sejtésem van, hogy ez a probléma is hormonhiánnyal állhatott összefüggésben. Úgyhogy igazából nem is értem, eddig miért nem javasolta Önek senki a fent említett megoldást?
Ennyi információból látatlanban nem lehet megmondani, mi a kutya baja. Vidd el állatorvoshoz, egy alapos vizsgálat kiderítheti, hogy van e valamilyen betegsége!